Chceš byť súčasťou blogu MacWeb.sk?

Napíš akýkoľvek článok (novinku, bleskovku, návod, review, recenziu) a pošli ho na info@macweb.sk!

Počas práve prebiehajúcej konferencie Adobe MAX 2013 v Los Angeles, spoločnosť Adobe informovala o zásadnom kroku, v ktorom jej zástupcovia vidia perspektívnu budúcnosť. Firma opúšťa svoj dlhoročný model, prestáva vyvíjať tradičné balíky Creative Suite a začína sa orientovať výlučne na služby v cloude. Adobe chce prostredníctvom novej služby Creative Cloud, úplne nahradiť súčasný model klasických stand-alone aplikácií. Predplatitelia získajú za jednotný mesačný poplatok 49,99 $ prístup k takmer všetkým aplikáciam z portfólia spoločnosti (Photoshop CC, InDesign CC, Illustrator CC, Dreamweaver CC, Premiere Pro CC a ďalšie + navyše služby v cloude, ako zdieľanie súborov naprieč všetkými zariadeniami, vrátane platforiem Mac/Windows/iOS/Android,  prístup k online službe Behance a ďalšie).

Adobe Creative Cloud

Adobe bude síce aj naďalej podporovať a aktualizovať aplikácie balíka Creative Suite 6, no aktualizácie už neprinesú žiadne nové funkcie, zamerané budú výlučne na zlepšenie stability a opravy chýb. Prístup k budúcim novým funkciám budú mať iba predplatitelia služby Creative Cloud a Adobe chce súčasných používateľov hneď na úvod nalákať na prechod ku Creative Cloud novým používateľským rozhraním a funkciami. Vo Photoshope CC to bude napríklad redukcia otrasov fotoaparátu a ďalšie vylepšenia v oblasti úpravy digitálnej fotografie.

Používatelia, ktorí doteraz pracovali s Creative Suite 3 až 5, budú mať počas prvého roka predplatného k dispozícií zníženú cenu 29,99 $ / mesiac. Zákazníci používajúci CS 6 a študenti získajú prístup ku službe Creative Cloud za zvýhodnených 19,99 $ mesačne. Korporácie a kreatívne tímy si za mesačné používanie novej cloudovej služby zaplatia 69,99 $. Pre všetkých ostatných nových zákazníkov platí cena 49,99 $ / mesiac.

Vedenie spoločnosti vidí v prechode od overenej značky Creative Suite, na nový model CC príležitosť, ponúknuť novým aj súčasným používateľom rýchlejšie aktualizácie a ďalšie budúce inovácie. Novinka začne naplno fungovať 17. júna 2013. Podrobnejšie informácie, vrátane možnosti aktivácie služby Creative Cloud nájdete na tejto webovej stránke.

Share →