Chceš byť súčasťou blogu MacWeb.sk?

Napíš akýkoľvek článok (novinku, bleskovku, návod, review, recenziu) a pošli ho na info@macweb.sk!

iTunes 10.5 Beta 9

Apple poslal vývojárom iTunes 10.5 Beta 9, iba niekoľko dní pre utorkovou mediálnou udalosťou, kde by svetu mal byť okrem iného predstavený aj vynovený iPhone, no očakáva sa aj predstavenie služby iCloud. Deviata beta verzia prichádza tri týždne po tom, ako bola vydaná predchádzajúca Beta a je potrebná pre všetkých vývojárov, ktorí testujú funkciu iTunes Match. Táto funkcia ešte nie je odladená na 100% a užívatelia hlásia problémy s rozpoznaním hudobného obsahu a jeho následným synchronizovaním s iTunes severom. Stáva sa, že pesnička je nahradená jej inou verziou umiestnenou na internete.

iTunes 10.5 Beta 9

Apple pri spustení funkcie iTunes Match upozornil vývojárov, aby si svoj lokálny hudobný obsah zálohovali, pretože po ukončení testovania funkcie bude celá hudobná knižnica vymazaná.

OS X Lion 10.7.2 Build 11C71

Vývojári pred pár dňami dostali k dispozícii aj novú verziu operačného systému OS X Lion, ktorá prichádza iba týždeň po tom ako bol vydaný predchádzajúci Build. Táto aktualizácia rovnako ako niekoľko iných, slúži na integráciu a zavedenie funkcie iCloud.

OS X 10.7.2 Lion

Nový Build tiež zlepšuje Lion Recovery funkciu a tiež odstraňuje nedávno zistený problém s prelomením administrátorského hesla.

iWork pre iOS Beta 4

Po iTunes a Mac OS X Lion je tu beta aktualizácia populárneho kancelárskeho balíka iWork pre iOS Beta 4. Rovnako ako v predchádzajúcich prípadoch, aj tu sa Apple sústredil na spustenie podpory pre službu iCloud.

iWork for iOS

Tieto tri aktuálizácie naznačujú, že Apple je blízko spustenia novej služby, ktorá bude slúžiť na uloženie vášho osobného obsahu v „oblakoch“ na internete, kde budete môcť pristupovať z ktoréhokoľvek miesta poskytujúceho internetové pripojenie.

Tagged with →  
Share →