Chceš byť súčasťou blogu MacWeb.sk?

Napíš akýkoľvek článok (novinku, bleskovku, návod, review, recenziu) a pošli ho na info@macweb.sk!

Gene Munster, renomovaný analytik zo spoločnosti Piper Jaffray (a dvorný analytik firmy Apple) verí, že ak by Apple naozaj začal počas tohtoročných Vianočných sviatkov predávať 16 GB verziu 7-palcového iPadu v cene 299 $, objem jeho predaja by sa pohyboval na úrovni 4 až 6 miliónov predaných kusov.

Podľa prvých analýz by zariadenie s uvažovanou cenou vyplnilo medzeru medzi 8 GB iPodom Touch, ktorý sa predáva za 199 $ a 16 GB iPadom 2, ktorý je v predaji za 399 $. Analýza síce hovorí o 10 % poklese rastu predaja súčasných verzií iPadu, no spomína aj 30 % úbytok celkového decembrového objemu predaja tabletov so systémom Android.

„Sme presvedčení, že Apple by mohol počas decembra 2012 predať približne 4 až 6 miliónov iPadov mini. iPad mini by sa v poslednom štvrťroku 2012 mohol podieľať na 1 % náraste výnosu z akcií AAPL…“, píše Munster vo svojej správe pre  akcionárov firmy Apple.

iPad mini

Privítali by ste 7-palcový iPad za 299 €?

Munster vo svojich predošlých analýzach predpokladal, že Apple začne s predajom iPadu mini v prvom kalendárnom štvrťroku 2013. Menší tablet by bol predstavený spolu s novou generáciou súčasného 9,7-palcového modelu. Podľa posledných informácie od amerických Bloomberg a The Wall Street Journal by mal Apple začať s predajom iPadu mini ešte do konca tohto roka. Zariadenie by malo ponúknuť 7,85 “ displej s rozlíšením 1024 x 768 px a technológiou, ktorú využíval iPhone 3GS.

Gene Munster ďalej predpokladá, že Apple predstaví iPad mini spolu so šiestou generáciou iPhonu. Podľa neho sa v tomto čase dočkáme aj novej generácie set-top boxu Apple TV. Apple chce tieto novinky predstaviť práve počas mediálnej prezentácie tohto typu, na ktorej sa zúčastní omnoho väčšie publikum ako v prípade WWDC 2012.

Tagged with →  
Share →