Chceš byť súčasťou blogu MacWeb.sk?

Napíš akýkoľvek článok (novinku, bleskovku, návod, review, recenziu) a pošli ho na info@macweb.sk!

Tak, práve ste si nainštalovali svoj iOS 5. Je to vynikajúce, všetko po čom ste slintali už od júna máte odrazu vo svojom iZariadení. No ako ďalej s vaším zbrusu novým mobilným operačným systémom? Nový operačný systém je v globále zlepšením, no iba do určitého bodu, kedy sa stáva skôr duplicitným. Počkať…ako to myslíme?

Tie najlepšie vychytávky v novom iOS 5 sú už dnes dostupné prostredníctvom aplikácií tretích strán. Takže sa nám momentálne vynára otázka, v čom sme si polepšili s novým iOS 5, keďže teraz mnoho funkcií, za ktoré sme si v minulosti museli kúpiť platené aplikácie sú dostupné natívne v operačnom systéme.

iOS 5

Takže si poďme povedať o niektorých hlavných iOS 5 funkciách, ktoré v podstate iba integrujú funkcie aplikácií tretích strán.

iOS 5 natívna aplikácia : Aplikácia tretej strany

iMessage : Whatsapp Messenger

Reminders : Todo, Awesome Note, Things

Reminder (určenie polohy) : LocationMinder

Safari (zoznam na čítanie) : Instapaper, Evernote

Photo (vylepšenia, orezanie, otočenie, červené oči) : Perfect Photo, Crop Photo

iCal (týždenný prehľad, ďalšie vylepšenia) : WeekCal

Camera : Camera+

Cards (aj keď v papierovej podobe) : Postcard (elektronická podoba)

Ďalej, ak Apple vytvorí natívnu aplikáciu určenú na synchronizáciu súborov/priečinkov a RSS čítačku, Dropbox a Pulse/Flipboard budú rovnako bezcenné. Vyzerá to tak, že Apple robí svoju prácu výborne, keď sa vlastne len učí od iných vývojarských tímov. Niekoľko horeuvedených aplikácií je skutočne hitom vo svojej špecifickej kategórii na AppStore, čo nám znovu natíska otázku, či Apple chce tieto aplikácie vlastne iba odrezať z AppStore.

Okrem aplikácií tretích strán, iOS implementuje aj niekoľko dlhoročných funkcií z prostredia Jaibreak komunity.

iOS 5 Native Funkcie : Jailbreak vylepšenia

Notifikačné centrum (na vyladenie ktorého Apple prizval autora JB vylepšenia) : Mobile Notifier

PC Free Sync : WiFi Sync

Multitouch : MT Gestures

Tlačidlo Kamery : SnapTap

Ako môžete vidieť, iOS 5 je zaujímavým vylepšením pre Apple mobilné zariadenia, no určite by sme ho nenazvali revolučným. Môžme povedať, že ak ste doteraz používali niektorú z uvedených aplikácií tretích strán, v podstate ste používali iOS 5 funkcie na iOS 4. Týmto samozrejme nechceme znižovať dôležitosť natívnych aplikácií. Samozrejme dávame prednosť týmto integrovaným aplikáciám a tešíme sa na príchod iOS 5.

Späť na začiatok…ako postupovať. Môžete začať s tým, že vymažete všetky duplicitné aplikácie, ktoré sú teraz vlastne natívne súčasťou systému. Vyčistite všetky tieto zložky a zbavte sa týchto aplikácií tretích strán, aj keď ste za väčšinu z nich už zaplatili, čo vás určite nepoteší

Tagged with →  
Share →