Chceš byť súčasťou blogu MacWeb.sk?

Napíš akýkoľvek článok (novinku, bleskovku, návod, review, recenziu) a pošli ho na info@macweb.sk!

Apple vydal pred malou chvíľou tlačovú správu, podľa ktorej si iPhone 5 kúpilo počas prvého víkendu viac ako 5 miliónov zákazníkov. Smartfón je pritom od piatku 21. septembra dostupný len v deviatich krajinách – USA, Kanada, Nemecko, Francúzsko, Veľká Británia, Japonsko, Austrália, Hong Kong a Singapur. Apple počas minulého týždňa informoval o rekordných 2 miliónocch predobjednaných nových telefónov v priebehu prvých 24 hodín. iPhone 5 by sa mal 28. septembra 2012 objaviť na pultoch predajní v ďalších 22 krajinách vrátane Slovenska a Českej republiky a do konca roka bude podľa zástupcov Applu dostupný celkovo v 100 krajín. Odvážne odhady analytikov hovoria o 25 miliónoch predaných iPhonov do konca septembra, 50 miliónoch do konca roka 2012 a celkovo 200 miliónoch predaných kusov do konca roka 2013.

Šéf spoločnosti Apple, Tim Cook:

Dopyt po iPhone 5 bol neuveriteľný a my sa snažíme, aby každý zákazník dostal do rúk svoj smartfón čo najrychlejšie ako sa dá. Aj keď sa podarilo vypredať počiatočné skladové zásoby, predajne získavajú nové dodávky kontinuálne a podľa plánu a zákazníci môžu aj naďalej realizovať online objednávky, v ktorých budú informovaní o odhadovanej dodacej lehote. Ceníme si ich trpezlivosť a tvrdo pracujeme na tom, aby bolo vyrobených dostatok iPhonov 5 pre každého.

iPhone 5 First Weekend

Záujem o nový iPhone 5 celkom jednoznačne prevýšil očakávania a dostupné skladové zásoby boli vypredané v priebehu prvých dní. Aj keď väčšina predobjednaných zariadení už bola doručená svojim majiteľom, niektorí sa k novému iPhonu 5 dostanú až v priebehu októbra.

Tagged with →  
Share →