Chceš byť súčasťou blogu MacWeb.sk?

Napíš akýkoľvek článok (novinku, bleskovku, návod, review, recenziu) a pošli ho na info@macweb.sk!

Mnohí dúfali, že Apple plánuje postupne spustiť funkciu hlasového asistenta popri iPhone 4S aj na starších iOS zariadeniach. Nasvedčovali tomu aj fámy o tom, že Apple na niečom podobnom už pracuje. Dnes (streda 9.11.2011) sa však objavila emailová správa, adresovaná zamestnancom Apple o tom, že spoločnosť nevyvíja a neplánuje spustenie funkcie hlasového asistenta na staršom hardvéri.

SIRI on iPhone 4S

Jeden z vývojárov obdržal prostredníctvom nástroja na odosielanie chybových hlásení následujúcu správu, ktorá vraj pochádza priamo s oddelenia vývoja v spoločnosti Apple:

Siri pracuje výlučne s iPhonom 4S a momentálne neplánujeme podporu starších zariadení.

Samozrejme momentálne plány neznamenajú, že by funkcia hlasového asistenta nemohla byť spustená niekedy v budúcnosti. Navyše ak spoločnosť Apple je známa utajovaním svojich budúcich plánov. Na druhej strane je treba povedať, že Siri je hlavným rysom nového 4S zariadenia a dostalo sa mu v poslednej dobe veľmi veľa pozornosti v médiach. Spustenie funkcie na starších zariadeniach by bol akýsi podraz pre zákazníkov, ktorí si iba kvôli tejto funkcii kúpili nový iPhone.

Ak o celej záležitosti popremýšľame z marketingového hľadiska, pre spoločnosť Apple je určite výhodnejšie nechať si funkciu Siri v rezerve pre budúce generácie zariadení, pretože je to určite jedna z najväčších konkurenčných výhod v súčasnosti, ako ju rozšíriť na všetky existujúce zariadenia.

Tagged with →  
Share →