Chceš byť súčasťou blogu MacWeb.sk?

Napíš akýkoľvek článok (novinku, bleskovku, návod, review, recenziu) a pošli ho na info@macweb.sk!

Spoločnosť Apple podala ďalšiu súdnu žalobu na svojho kórejského rivala, firmu Samsung Electronics. Tentoraz ide o spor, týkajúci sa najnovšej verzie operačného systému Android 4.0, ktorý nesie názov Ice Cream Sandwich a beží na telefóne Galaxy Nexus. Podľa firmy Apple spomínaný systém porušuje až 4 jej patenty. Žaloba bola podaná aj na spoločnosti HTC a Motorola Mobility, ktoré vo svojich smarphonoch používajú rovnaký operačný systém od firmy Google. Žaloby boli podané na súde v štáte Kalifornia a cieľom firmy Apple je zablokovať predaj spomínaných múdrych telefónov na území Spojených štátov amerických.

GALAXY Nexus

Apple v žalobe uvádza, že mobilné telefóny, na ktorých beží operačný systém Android 4.0 (ICS) využívajú funkcie, ktoré sú charakteristické pre iOS zariadenia. Medzi tieto funkcie patrí hlavne spôsob odblokovania zariadenia funkciou Slide-to-unlock, ďalej auto-korekcia slov pri písaní textu, vyhľadávanie informácií hlasovými povelmi, ktoré priamo konkuruje službe hlasového asistenta Siri a možnosť vyhľadávania požadovaných informácií z viacerých zdrojov, vrátane internetu.

Ako správne podotkli viaceré zdroje, je veľmi zaujímavé, že Apple žaluje spoločnosť Samsung a nie spoločnosť Google, ktorá spomínaný mobilný OS vyvíja. Samsung spolu s ostatnými dotknutými firmami v tomto prípade zohráva úlohu distribútora, čo je pre firmu Apple dôležitejšie. Ak sa jej podarí, dosiahnuť zákaz predaja spomínaných zariadení, je celkom pravdepodobné, že žalobu podá aj na spoločnosť Google.

Tagged with →  
Share →