Chceš byť súčasťou blogu MacWeb.sk?

Napíš akýkoľvek článok (novinku, bleskovku, návod, review, recenziu) a pošli ho na info@macweb.sk!

Apple priniesol funkciu automatickej aktualizácie obsahu pri zmene polohy iZariadenia v októbri minulého roka, v piatom veľkom update systému iOS. Ako prvé túto novinku využívali aplikácie Pripomienky a Kiosk (tu sa automaticky aktualizujú noviny a časopisy). Funkciu môžu využívať všetky iZariadenia, ktoré sú osadené GPS modulom a procesormi A4, A5 alebo A5X – teda iPad 2 3G, nový iPad 3G, iPhone 4 a iPhone 4S (prvá generácia iPadu 3G síce používa modul GPS, no túto konkrétnu funkciu nemá).

Približne pred mesiacom priniesla funkciu automatickej aktualizácie obsahu pri zmene polohy aj aplikácia News.me, tento víkend sa k nej pridal aj populárny Instapaper. Je teda zrejmé, že funkcia je dostupná aj pre bežných iOS vývojárov. Jeden z nich navyše priamo kontaktoval Apple sekciu pre App Store, kde mu údajne bolo potvrdené, že využívanie funkcie v aplikáciách tretích strán bude zo strany Apple povolené.

V tejto súvislosti sa pre majiteľov novších iOS zariadení otvárajú široké možnosti využitia tejto (zatiaľ) nie príliš využívanej funkcie – aplikácie bežiace na pozadí budú môcť automaticky aktualizovať svoj obsah pri príchode, resp. odchode z určitého miesta. Funkciu budú môcť napríklad využívať mnohé ToDo aplikácie, ktoré vám pri príchode do obchodu zobrazia váš nákupný zoznam, alebo sa vám pri príchode domov automaticky aktualizuje RSS čítačka, nástenka sociálnej siete, či emailová schránka. Keďže používateľ si bude môcť sám nastaviť interval (resp. vzdialenosť) automatickej aktualizácie obsahu, funkcia by nemala mať významný vplyv na výdrž batérie.

Tagged with →  
Share →