Chceš byť súčasťou blogu MacWeb.sk?

Napíš akýkoľvek článok (novinku, bleskovku, návod, review, recenziu) a pošli ho na info@macweb.sk!

Počas posledných dní zaznamenali vývojári Mac a iOS aplikácií viaceré problémy po tom, ako odoslali svoje aktualizované aplikácie do online obchodov Mac App Store a App Store. Používatelia po aktualizácií na novú verziu tej ktorej aplikácie hlásia problémy s jej nestabilným fungovaním a častým pádom. Problémy ako sa zdá spôsobujú binárne súbory App Store, ktoré majú na starosti funkciu Fairplay digitálnu správu práv.

Podľa viacerých vývojárov, ktorí sa vyjadrili pre stránku Tech Crunch, ich spoločnosť Apple informovala krátkym vyhlásením, že daný problém eviduje a intenzívne pracuje na jeho odstránení. Vo vyhlásení sa neuvádzajú žiadne ďalšie podrobnosti a teda nie je jasné, ako sa aktualizované (funkčné) aplikácie dostávajú do App Store, v ktorom sa následne znehodnotia a po ich stiahnutí, sú nefunkčné. Jeden z vývojárov bol údajne kontaktovaný priamo spoločnosťou Apple prostredníctvom telefonického kontaktu, ktorý uviedol vo svojom emaily. Telefonát, v ktorom bol uistený, že na vyriešení daného problému pracuje tím ľudí, vraj prišiel veľmi krátko po odoslaní správy na adresu Apple podpory.

S informáciou o padajúcej aplikácii prišiel medzi prvými vývojár populárnej aplikácie Instagram, Marco Arment. Ten sa prostredníctvom svojho blogu vyjadril, že nechápe ako je možné, že jeho aplikácia je nefunkčná, keď pri jej zaradení do App Store jej funkčnosť kontroluje Apple a on sam ju vraj testovala a bola 100% funkčná.

Apple postihnutým používateľom radí nefunkčné aplikácie odstrániť a znovu nainštalovať ihneď potom, ako bude problém odstránený.

Zoznam aplikácií, s ktorých aktualizáciou pre istotu počkajte:

Instapaper, Aboalarm, Al & Joe Bust Out, Angry Birds Space Free, Angry Birds Space HD Free, Apalabrados.org, AroundCal, Autocité Parkings, Big Start, Bird Song Id, Bunker Buster, CarZen, Checkout Helper, Chord Picker, CincyMobile, CLM iPlanner, Cocktailpedia, CommBank Kaching, Cubemen, DocuNotes+, Dolphin HS Browser, Dosecast, Dunno, Face Juggler Free, Face Juggler Plus, Festival d’Avignon OFF 2012, FlattrCast, Flick Soccer, Flight International, Gaia GPS, Gluddle, GoodReader, Heart Booth Free, Heart Booth HD Free, Huffington, iBike Moto, Ice Age Village, iCoyote Europe, iDesign, iMieiFarmaci, iPronto To Do, iPronto To Do HD, iPronto To Do Lite, iPronto To Do Lite HD, iQIF, iQuikDoF, iTankster, Jewel World Skull Edition, L’Equipe.fr, LA Times, Letris 2, Letris Power, Levee en Masse HD, Lords & Knights, Lucky Slots, M6, Mag+ Reviewer, Maps 3D, Maps 3D Lite, Matchbook, Max Payne Mobile, Mayvio Budget, Measure Map, Measure Map Lite, MedCalc, MedCalc Pro, Meetup, Melodies Pro, MemoryBrands, Metronome+, mixi, MoPho, MultiTrack DAW, My Medical Info, My365, OrderPat Server, outdooractive, Pair, PDX Bus, Peekaboo Barn, Phoster, Pinball Maniacs, Please Stay Calm, Quote Unquote, Qwak, Readdle Scanner Pro, Redshift, Samurai vs Zombies Defense, Ski Safari, Skoobe, Simple RSS Push, Sleep Bug Pro, Slotomania, SMARTReporter (Mac), SmartScan+OCR, Smilebox, Sprightly Pyramid Solitaire, Stack the States, Stat E&M Coder, Synalyze It! (Mac), Tap Sonic, Tap’N Ride, TEDiSUB, The Early Edition 2, The Magic of Reality, Threadnote, @View, W9, Wakaru, Wind expert, Word Lens, Wrackle, Yahoo! Search, Young Art

Len niekoľko hodín po prvom vyhlásení o intenzívnej snahe odstrániť problém s padajúcimi iOS a Mac aplikáciami, je tu druhé, v ktorom Apple vývojárov a používateľov informuje, že daný problém sa podarilo definitívne vyriešiť. Ako bolo spomenuté vyššie, poškodené aplikácie je potrebné zo zariadenia odstrániť a nainštalovať nanovo.

Tagged with →  
Share →