Chceš byť súčasťou blogu MacWeb.sk?

Napíš akýkoľvek článok (novinku, bleskovku, návod, review, recenziu) a pošli ho na info@macweb.sk!

Jednou zo zaujímavých noviniek systému OS X Mountain Lion je nepochybne funkcia Power Nap. Novinke však nestačí iba Mac kompatibilný s OS X 10.8, počítač musí mať navyše SSD disk. V praxi to znamená, že Power Nap si zatiaľ vyskúšajú iba majitelia MacBooku Air (od roku 2011) a Retina MacBooku Pro (tí si na firmvér aktivujúci Power Nap musia ešte nejaký čas počkať). Apple pred niekoľkými hodinami sprístupnil update, pomocou ktorého si Power Nap môžu v novom systéme aktivovať majitelia MacBookov Air druhej a tretej generácie, teda z rokov 2011 a 2012.

Power Nap

Pre neznalých, keď Mac prejde do režimu spánku, funkcia Power Nap umožňuje, aby niektoré aktivity prebiehali aj naďalej.Táto funkcia pravidelne aktualizuje informácie v aplikáciách Mail, Contacts, Calendar, Reminders, Notes, Photo Stream, Find My Mac a Documents in the Cloud. Pri pripojení k zdroju napájania Mac preberá aktualizácie softvéru a vytvára záložné kópie pomocou funkcie Time Machine. Počas aktualizácie nepočuť žiadne systémové zvuky, nesvietia žiadne indikátory a nepracujú ani ventilátory, takže vás nič neruší. A keď sa Mac prebudí z režimu spánku, môžete okamžite pokračovať.

Dva dni po vydaní systému Mountain Lion si funkciu Power Nap môžu aktivovať už aj majitelia 15-palcového Retina MacBooku Pro. Aktualizácia s názvom MacBook Pro Retina SMC Update prináša okrem funkcie Power Nap v systéme OS 10.8 aj riešenie problémov a zvýšenie stability pri prechode zariadenia medzi spánkom a normálnym režimom v systéme OS 10.7.4.

Tagged with →  
Share →