Chceš byť súčasťou blogu MacWeb.sk?

Napíš akýkoľvek článok (novinku, bleskovku, návod, review, recenziu) a pošli ho na info@macweb.sk!

Siri

Firma Audience zverejnila koncom minulého týždňa vyhlásenie, podľa ktorého je vraj nepravdepodobné, že Apple vo svojom novom iPhone využije jej technológie pre potlačenie šumu počas hovoru a pre elimináciu okolitých ruchov pri zadávaní hlasových povelov pre asistentku Siri. Tento fakt pre spomínanú spoločnosť znamenal viac ako ako 50-percentný prepad kapitálovej hodnoty.

Procesory pre potlačenie šumu od firmy Audience sa používali v predošlích generáciách múdrych telefónov s logom odhryznutého jabĺčka, vrátane iPhonu 4. iPhone 4S má druhú generáciu technológie earSmart od spomínanej firmy integrovanú priamo v procesore A5. Technológia sa aj v tomto prípade stará o potlačenie šumu, navyše zabezpečuje správne rozpoznávanie hlasových príkazov pre asistentku Siri.

Apple v apríli tohto roka odkúpil licenciu na poslednú verziu uvedenej technológie, no nie je žiadnym spôsobom viazaný, využívať ju vo svojich zariadeniach. Vzhľadom k tomu, že Apple je najväčším zákazníkom firmy Audience, pre túto spoločnosť by mohlo rozhodnutie kalifornského výrobcu znamenať nebezpečenstvo krachu. Jej hlavným zdrojom prijímov totiž nebol jednorázový poplatok za odkúpenie licencie, ale poplatky z každého predaného zariadenia. Vedenie spoločnosti sa však vyjadrilo, že firma expanduje do ďalších odvetví, ako sú inteligentné televízne prijímače či automobilový priemysel, čo by jej malo zabezpečiť dostatočný rast aj pre nasledujúci rok.

Tagged with →  
Share →