Chceš byť súčasťou blogu MacWeb.sk?

Napíš akýkoľvek článok (novinku, bleskovku, návod, review, recenziu) a pošli ho na info@macweb.sk!

Problémy s výdržou batérie sa objavili už pri vydaní nového operačného systému iOS 5, no najmä potom ako spoločnosť vydala nový iPhone 4S. Užívatelia sa začali sťažovať na problémy s výdržou batérie. Apple potvrdil existenciu týchto problémov a na ich odstránení pracuje. Podľa správ servera Loop, by riešenie problémov malo byť hotové „v priebehu niekoľkých týždňov“.

Niektorí zákazníci hlásia príliš nízku výdrž batérie iZariadenia, na ktorom využívajú nový operačný systém iOS 5. Našli sme niekoľko nedostatkov, po odstránení ktorých by sa mala výdrž batérie zvýšiť. Aktualizácia, ktorá bude riešiť spomínaný problém, bude vydaná v priebehu niekoľkých týždňov.

Na internete sa objavilo niekoľko  dočasných riešení, ako vypnutie Lokalizačných služieb, Bluetooth a Wifi, alebo vypnutie automatického zisťovania Časového pásma, ktoré by mali pomôcť pri tomto probléme. Tieto riešenia však nepomohli všetkým užívateľom a mnohí stále hlásia veľmi slabú výdrž batérie.

Apple už rozposlal aktualizáciu iOS 5.0.1 Beta, ktorá okrem iných vecí, rieši aj tento problém. Aktualizácia iOS 5.0.1  by mala podľa spoločnosti Apple obsahovať tieto vylepšenia a riešenia problémov:

  • opravuje chyby, súvisiace so slabou výdržou batérie
  • pridáva Multitasking gestá pre iPad prvej generácie
  • rieši problémy s aplikáciou Dokuments in the Cloud
  • zlepšuje hlasové rozpoznávanie pre Austrálskych užívateľov
  • obsahuje bezpečnostné vylepšenia v súvislosti s obalom Smart Cover

Aktualizácia tiež prináša možnosť určiť súbor, ktorý by mal ostať stále v pamäti po tom, ako zariadenie začne hlásiť nedostatok operačnej pamäte. iOS 5.0.1 zaberá 811MB a momentálne je dostupný pre všetkých, ktorí sú súčasťou vývojárskeho programu spoločnosti Apple.

Tagged with →  
Share →