Chceš byť súčasťou blogu MacWeb.sk?

Napíš akýkoľvek článok (novinku, bleskovku, návod, review, recenziu) a pošli ho na info@macweb.sk!

Spoločnosť Asus predstavila ďalší zo série svojich tabletov pod názvom Eee Pad Slider. Výrobca sa inšpiroval kritikmi, ktorí tabletom nemôžu odpustiť absenciu klasickej klávesnice. Tablet ako mobilné zariadenie pokrivkáva hlavne v tejto oblasti, keď je mu vyčítaná ťažkopádna práca s dlhým textom, nepohodlné a obtiažne písanie na softvérovej klávesnici. Riešenia sa síce nájdu, no často sú nepraktické a je lepšie mať po ruke netbook, ktorý svojou veľkosťou splní parametre ultra-prenosného zariadenia a poskytne aj „komfort“ hardwardovej klávesnice.

ASUS Eee Pad Slider

Asus prednedávnom predstavil aj iné riešenie v podobe tabletu Eee Pad Transformer, u ktorého bola klávesnica riešená v podobe dokovacej stanice. Asus Eee Pad Slider bude na trh uvedený v týchto dňoch, čo je viac ako pol roka od jeho predstavenia. Tablet obsahuje zásuvnú klávesnicu, ktorá sa v prípade potreby vysunie spod jeho tela. Tento model je vďaka tomu hrubší ale aj ťažší ako konkurenčné zariadenia. Hrúbka predstavuje 17,3 mm a váha 960 gramov.

ASUS Eee Pad Slider

Zariadenie poháňa dvojjadrový procesor Nvidia Tegra 2, má 1GB operačnej pamäte a obsahuje 16GB respektíve 32GB úložného priestoru s možnosťou rozšírenia o ďalších 32GB pomocou micro SD karty. Výsuvná klávesnica je skrytá pod IPS displejom o veľkosti 10 palcov s rozlíšením 1280×800 pixlov.

Ďalej v hardvérovej výbave nájdete dvojicu kamier, prednú s rozlíšením 1,3MPix a zadnú s rozlíšením 5MPix, gyroskop, svetelný senzor, GPS modul a digitálny kompas. Na zariadení pobeží OS Android vo verzii 3.2. Výrobca uvádza 8 hodinovú výdrž batérií.

Asus Eee Pad Slider sa v obchodoch objaví v najbližších dňoch v dvoch farebných prevedeniach – bielej a hnedej. Nižšia 16GB verzia by mala stáť 399€ a vyššia 32GB verzia 499€.

Tagged with →  
Share →