Chceš byť súčasťou blogu MacWeb.sk?

Napíš akýkoľvek článok (novinku, bleskovku, návod, review, recenziu) a pošli ho na info@macweb.sk!

V priebehu tohto týždňa sa internetom šírilo niekoľko nových fotografií, ktoré zachytávali zadnú časť (aj s bočnými hranami) údajného nového iPhonu. Fotografie pochádzajú z katalógov náhradných dielov, dvojice nezávislých servisných spoločností. Aj keď nie je celkom jasné, či ide naozaj o zadný diel iPhonu 5 alebo sa jedná iba o súčiastky, ktoré pochádzajú z jeho ranných prototypov, z ich rozmerov môžme usúdiť, že Apple naozaj testuje telefón so šírkou súčasného iPhonu 4S no s o niečo vyšším telom.

iPhone 5 Front panel, Unibody

FaceTime kamera v strede, slúchadlový konektor na spodku, zúžený dock konektor (zdroj: 9to5mac)

Stránka 9to5mac zverejnila fotografie, znázorňujúce aj prednú stranu zariadenia o niečo vyššiemu oproti súčasnému iPhonu, s približne 4-palcovým otvorom pre displej a FaceTime kamerou presne v strede. Z predošlích fotografií predpokladáme, že zmena sa bude týkať aj slúchadlového konektora, ktorý by sa mal (ako v prípade iPodu Touch), premiestniť z hornej časti telefónu, na jeho spodnú časť, hneď vedľa zmenšeného dock konektora. V súvislosti s novým dock konektorom sa pred niekoľkými dňami na stránke Apple objavila informácia o dvoch voľných pracovných pozíciach so zameraním na dizajn konektorov.

iPhone 5 Schéma

Schéma Apple zariadenia s približne 4″ displejom (zdroj: iLab Factory)

Olej do ohňa fám priliala aj stránka iLab Factory, ktorá získala schému údajného iPhonu s displejom o uhlopriečke približne 4 palce. Japonský server Macotacara pre zmenu v nasledujúcom videu porovnáva veľkosť uniknutých častí nového iPhonu s veľkosťou iPhonu 4S. Podľa doposiaľ známych informácií, by mal nový iPhone narásť približne 11 mm a uhlopriečka displeja by sa mala zvýšiť zo súčasných 8,89 cm na 10,33 cm (4,07″).

Tagged with →  
Share →