Chceš byť súčasťou blogu MacWeb.sk?

Napíš akýkoľvek článok (novinku, bleskovku, návod, review, recenziu) a pošli ho na info@macweb.sk!

Spoluzakladateľ a terajší šéf spoločnosti Facebook, Mark Zuckerberg pred niekoľkými hodinami oznámil jednu z najväčších akvizícií v oblasti sociálnych sietí, v hodnote približne 1 miliardy amerických dolárov. Facebook oficiálne odkupuje Instagram, populárnu službu, pomocou ktorej môžu používatelia chytrých telefónov v posledných dvoch rokoch jednoducho upravovať a zdieľať svoje fotografie. Aplikácia Instagram počas krátkeho času získala niekoľko významných ocenení a v roku 2011 ju spoločnosť Apple dokonca vyhlásila ako top bezplatnú aplikáciu roka.

Spoluzakladatelia služby Instagram – Mike Krieger a Kevin Systrom

Len pre zaujímavosť, polovicu z kúpnej ceny, teda 500 miliónov dolárov si rozdelia dvaja spoluzakladatelia Instagramu, Kevin Systrom a Mike Krieger. Systrom, ktorý vlastní 40 % podiel, si na svoje konto pripíše čiastku 400 miliónov dokárov, a Krieger s 10-percentným podielom dostane zhruba 100 miliónov amerických dolárov. Peniaze od Facebook zinkasuje aj spoločnosť Benchmark Capital, vlastniaca 18-percentný podiel Instagramu, a to vo výške približne 180 miliónov. Čiastka 100 miliónov dolárov, sa údajne bude deliť aj medzi trinástich zamestnancov firmy Instagram.

Ako bolo spomenuté vyššie, aplikácia Instagram sa v App Store objavila len pred dvoma rokmi, v roku 2010 a pôvodne bola vyvinutá výhradne pre používateľov iOS zariadení. V súčasnej dobe službu využíva viac ako 30 miliónov používateľov, ktorí denne zdieľajú v priemere 1,29 milióna fotografií. Instagram bol len pred pár dňami predstavený aj na platforme Android, kde si ho údajne už stihlo stiahnuť viac ako jeden milión používateľov.

Tagged with →  
Share →