Chceš byť súčasťou blogu MacWeb.sk?

Napíš akýkoľvek článok (novinku, bleskovku, návod, review, recenziu) a pošli ho na info@macweb.sk!

Odpoveď na Jobsove kritické slová na adresu Android platformy, ktoré boli publikované v autorizovanej biografií Steve Jobs od Waltera Isaacsona, na seba nenechala dlho čakať. Vysokopostavený zástupca spoločnosti Google Eric Schmidt tvrdí, že platforma Google Android tu bola skôr ako iPhone.

Jobs nazval platformu Android „ukradnutým produktom“ a tvrdil, že je ochotný spraviť čokoľvek aby porazil Android, „Ohľadom tejto veci som  ochotný rozpútať termonukleárnu vojnu…„. Schmidt predpokladá, že Jobs musel mať dobrý dôvod pre svoje tvrdenia.

Schmidt vs. Jobs

Spravodajská agentúra Reuters v jednej zo správ uvádza rozhovor pána Shmidta s kórejskými novinármi: „Rozhodol som sa, že nebudem komentovať to, čo bolo napísané knihe potom, ako Steve Jobs zomel. Steve bol fantastický človek a bude veľmi chýbať. No vo všeobecnosti mi určite veľa ľudí dá za pravdu, že spoločnosť Google je vynikajúci inovátor, a tiež by som rád podotkol, že vývoj Androidu začal skôr ako vývoj iPhonu.

Pán Schmidt by mal skôr upresniť, aký „vývoj Andoridu“ mal na mysli, keďže Google technicky získal Android platformu v roku 2005 od Andyho Rubina, no softvér sa objavil až v roku 2008. Nie je preto celkom jasné, v akej fáze pred dokončením bol Android v roku 2005.

V globále nezáleží na tom, kto začal s vývojom svojho systému skôr (samozrejme pán Schmidt ako bývalý člen dozornej rady Apple asi vie, kedy začala firma Apple vyvíjať iPhone), ale na tom, kto vydal ako prvý svoj produkt.

Tagged with →  
Share →