Chceš byť súčasťou blogu MacWeb.sk?

Napíš akýkoľvek článok (novinku, bleskovku, návod, review, recenziu) a pošli ho na info@macweb.sk!

Aj keď vylepšená funkcionalita inteligentnej hlasovej asistentky Siri bola predstavená už počas úvodnej prezentácie na konferencii WWDC, mnohí používatelia hlásia po inštalácii systému iOS 6 ßeta vylepšenú (no nie 100-percentnú) schopnosť vyhľadávania lokality aj v medzinárodnom meradle.

iOS 6 - Siri Location search in UK

Podľa stránky Reddit, sa prvé ohlasy o vylepšenej schopnosti pracovať s geografickými údajmi objavili v Austrálii. Tamojšiemu iOS 6 používateľovi vraj bola Siri schopná odporučiť reštauráciu – aj keď tá bola vo vzdialenosti 26 km a podľa jeho vlastných slov, bolo určite niekoľko stravovacích zariadení omnoho bližšie.

Ďalším používateľom s podobnou skúsenosťou bol brit Killian Bell zo stránky Cult of Mac, ktorý dostal chuť na pizzu vo Veľkej Británii. Siri mu síce odporučila pizzeriu, no tá bola údajne vo vzdialenosti 24 km. Používateľ rovnako ako v predošlom prípade konštatoval, že jednu z pizzerií má na konci svojej ulice. Ďalšia jeho otázka sa týkala najbližšej benzínovej pumpy, v tomto prípade mu Siri poradila benzínku vo vzdialenosti 74 km.

Podľa týchto zistení to vyzerá tak, že Apple sa snaží veľmi zľahka spúšťať lokalizačné schopnosti hlasovej asistentky aj mimo územia Spojených štátov. Určenie lokality je však zatiaľ veľmi obmedzené a nepresné.

Tagged with →  
Share →