Chceš byť súčasťou blogu MacWeb.sk?

Napíš akýkoľvek článok (novinku, bleskovku, návod, review, recenziu) a pošli ho na info@macweb.sk!

Apple pred pár hodinami vydal novú verziu aplikácie AirPort Utility, ktorej prostredie je prepracované v štýle súčasnej iOS aplikácie. Nejde teda len o aktualizáciu súčasnej OS X verzie. Apple ponúka súčasne dve verzie – port iOS aplikácie pre OS X a aktualizáciu klasickej OS X aplikácie AirPort Utility.

Airport Utility iOS Lion

Odteraz majú užívatelia možnosť vybrať si jednu z verzií AirPort Utility. Verzia 5.6 je klasickou aktualizáciou OS X verzie programu, na ktorú sme všetci zvyknutí a verzia 6.0 je úplne nové vydanie, ktoré vyzerá presne ako iOS aplikácia.

Rozhodnutie vydať obe verzie súčasne je z istého pohľadu výborné, no zároveň mätúce. Je zrejmé, že Apple chce uľahčiť používanie AirPort Utility pre iOS užívateľov na domácich počítačoch so systémom OS X – nemusia sa tak odznova učiť, ako aplikáciu používať. iOS užívatelia sú ako sa zdá pre Apple prvoradí, keďže z druhého uhla pohľadu – OS X užívatelia sa musia naučiť používať celkom novú aplikáciu, keď na konfiguráciu svojich AirPort zariadení musia použiť úplne nové postupy.

Ako sa zdá Apple sa za každú cenu snaží priniesť iOS „zážitky“ pre užívateľov Mac zariadení – aj keď tieto zážitky neboli nikdy súčasťou počítačov Mac. Pokračuje tak iOS-fikácia operačného systému OS X, ktorá ja v tomto prípade skôr pozitívna. Nová verzia AirPort Utility vyzerá na počítači Mac skvelo, počkajme si však na ohlasy odborníkov a mienku každodenných užívateľov systému OS X. To či je snaha preniesť iOS vzhľad a spôsob použitia aplikácií pre užívateľov OS X kladom alebo záporom ukáže až čas.

Tagged with →  
Share →