Chceš byť súčasťou blogu MacWeb.sk?

Napíš akýkoľvek článok (novinku, bleskovku, návod, review, recenziu) a pošli ho na info@macweb.sk!

Na internete sa objavujú správy, že ľudia zodpovední za vývoj operačného systému Mac OS X pracujú na integrácii dvoch významných iOS funkcií do operačného systému Mac OS X. Ide o integráciu aplikácie iMessage a AirPlay Mirroring.

Display Mirroring iOS 5 via AirPlay

Podľa zdrojov zo stránok 9to5mac.com, tím ľudí v spoločnosti Apple pracuje na možnostiach, ako by mohli byť obe technológie súčasťou budúcich aktualizácií operačného systému Lion, aj keď neexistuje žiadna záruka, že tieto funkcie naozaj uzrú svetlo sveta.

Kým aplikácia iMessage je už dlhodobo očakávaná a mala by nahradiť doterajšiu aplikáciu iChat, druhá spomínaná je v prostredí Mac OS úplnou novinkou a mohla by zmeniť spôsob akým sa bude prezentovať pomocou zariadení Apple.

Zrkadlenie nie je jedinou funkciou, ktorá by mohla byť prenesená z iOS platformy do operačného systému Mac OS X, ďalšou je aplikácia QuickTime X, ktorá by mohla streamovať video na vášu Apple TV, iPhone, iPod Touch alebo iPad.

iPhone iPad iMessage

Pokiaľ ide o iMessage, Apple chce zrejme touto SMS aplikáciou nahradiť doterajšiu app iChat, alebo vytvorí úplne novú aplikáciu, ktorá doplní doterajší iChat.

Integráciou spomínaných dvoch technológií do operačného systému Mac OS X sa Apple posunie zasa o krôčik bližšie k spojeniu týchto dvoch operačných systémov – mobilného operačného systému iOS a Mac OS X 10.7 Lion. Apple tieto kroky spustil vydaním posledného operačného systému Mac OS X Lion v júli tohto roku. Nakoniec tak možno nebudeme mať dva OS, ale ako sa už teraz mnohí obávajú iba iOS.

Tagged with →  
Share →