Chceš byť súčasťou blogu MacWeb.sk?

Napíš akýkoľvek článok (novinku, bleskovku, návod, review, recenziu) a pošli ho na info@macweb.sk!

Ako posledné boli predstavené nové generácie iPadov. Prítomným prišiel nové „jablčné placky“ predstaviť marketingový šéf Phil Schiller, ktorý hneď na úvod odhalil nové meno pre piatu generáciu iPadu s plnohodnotným 9,7-palcovým displejom. Hlavne kvôli jeho novému dizajnu – užšiemu rámčeku, nižšej váhe a tiež zmenšenej hrúbke, dostal nový tablet zbrusu nový a pomerne netradičný názov – iPad Air. Hrúbka zariadenia sa znížila z terajších 9,4 mm na úžasných 7,5 mm, redukovaná bola aj hmotnosť, zo súčasných 635 gramov na neuveriteľných 453 gramov a to všetko pri dvojnásobnom výkone a rovnakej 10-hodinovej výdrži batérie. iPad Air sa stáva celosvetovo najľahším a najvýkonnejším tabletom s 9,7-palcovým displejom. O jeho výkon sa postará procesor A7, ktorý bol po prvý krát použitý v nedávno predstavenom iPhone 5s. Pohybové údaje bude rovnako ako v novom iPhone spracovávať prídavný koprocesor M7. Zadná kamera ponúkne rozlíšenie 5 Mpx a možnosť natáčať video s HD rozlíšením 1080p, dostupná bude aj predná FaceTime HD kamera a novinkou bude duálny mikrofón, pre lepšie snímanie hlasových povelov v súvislosti s funkciou Siri a tiež duálna Wi-Fi anténa pre kvalitnejší príjem signálu s podporou technológie MIMO (multiple-input, multiple-output).

iPad Air

iPad Air bude dostupný už od 1. novembra 2013 (aj na Slovensku) v dvoch farebných prevedeniach – Vesmírna/Šedá a Strieborná. Základný model so 16 GB internej pamäte bude stáť 499 amerických dolárov a model s LTE sa bude začínať na úrovni 629 $. Okrem základných modelov budú dostupné aj modely s 32, 64 alebo 128 GB internej pamäte. Apple po vzore iPhonu ponechal v ponuke navyše už iba iPad 2. generácie (s 30-pinovým konektorom a bez Retina displeja), vraj kvôli jeho výhodnej cene 399 dolárov za 16 GB verziu.

iPad Air Featured

iPad mini si podľa slov zástupcov firmy Apple našiel veľmi rýchlo pevné miesto v portfóliu jej produktov. Potvrdili sa predchádzajúce neoverené informácie a Phil Schiller nám predstavil iPad mini s Retina displejom, ktorý pri uhlopriečke 7,9-palcov ponúkne rovnaké rozlíšenie 2048 x 1536 pixelov, ako jeho starší súrodenec s 9,7-palcovou uhlopriečkou. Apple do nového iPadu mini celkom prekvapivo zakomponoval aj procesor A7, spolu s pohybovým koprocesorom M7. Výkon sa teda zvýšil štvornásobne, grafický výkon stúpol až osemnásobne. Používateľ bude môcť využívať aj 5 MPx zadnú kameru a FaceTime HD prednú optiku. iPad mini 2. generácie bude podobne ako jeho väčší a starší súrodenec dostupný v dvoch farebných prevedeniach – Vesmírna/Šedá a Strieborná. Na pultoch by sa mal objaviť v priebehu novembra a potenciálny zákazník si bude môcť vybrať 16, 32, 64 alebo 128 GB verziu. Základná 16 GB verzia sa bude v USA predávať za 399 USD a model s celulárnym modulom bude stáť 529 dolárov. V ponuke ostane aj iPad mini prvej generácie, ktorého základná cena klesne zo súčasných 329 na 299 dolárov (podobný pokles môžme očakávať aj na SR).

iPad mini Retina

Na záver prezentácie boli predstavené inovované obaly Smart Cover a Smart Case. V oboch prípadoch Apple popracoval na ich hrúbke a žiarivejších farbách – dostupných bude 6 farebných prevedení. Jednoduchší polyuretánový Smart Cover, ktorý chráni iba displej iPadu bude stáť 39 dolárov rovnako pre iPad mini aj pre iPad Air. Luxusnejšia kožená verzia bude stáť 79 $ pre iPad Air a o desať dolárov menej pre iPad mini. V ponuke budú aj obaly zo série Product (RED).

Tagged with →  
Share →