Chceš byť súčasťou blogu MacWeb.sk?

Napíš akýkoľvek článok (novinku, bleskovku, návod, review, recenziu) a pošli ho na info@macweb.sk!

Apple Media Event 10. september 2013 - iPhone 5S a iPhone 5C

Apple vybraným médiám rozposlal oficiálne pozvánky na mediálnu prezentáciu, ktorá sa uskutoční 10. septembra 2013 o 10:00 pacifického času (19:00 stredoeurópskeho času). Potvrdili sa predchádzajúce neoverené informácie, ktoré začiatkom augusta priniesol portál AllThingsD. Event sa bude konať priamo v centrále spoločnosti Apple, v meste Cupertino a bude sa niesť v duchu sloganu: „This should brighten everyone’s day“. Slogan, ale aj pestrofarebný dizajn pozvánky naznačujú to, o čom sa šepká už niekoľko mesiacov – okrem výkonnejšej verzie iPhone 5S, Apple pravdepodobne predstaví lacnejšiu verziu jablčného smartfónu s označením iPhone 5C.

iPhone 5C

Kým dizajnovo nezmenený iPhone 5S by mal byť výkonnejším nástupcom súčasného iPhonu 5, iPhone 5C bude „zabalený“ v plaste a mal by byť dostupný v rôznych farebných prevedeniach. Jeho „vnútornosti“ by mali byť veľmi podobné tým, ktoré používa iPhone 5 a zachovaná by mala byť aj veľkosť displeja. Písmeno „C“ v názve lacného modelu podľa zahraničných médií predstavuje slovo „Colorful“, niektorí fanúšikovia ho však interpretujú ako „Cheap“ (lacný), tí menej naklonení myšlienke lacnejšieho modelu dokonca ako „Crap“ (nepotrebuje preklad). Okrem nových iPhonov by mal byť do ostrej prevádzky spustený aj zbrusu nový mobilný operačný systém iOS 7, ktorého testovanie je v týchto dňoch vo svojej záverečnej fáze.

Podľa neoverených správ by sme sa do konca tohto roka mali dočkať aj aktualizovaných verzií iPadu a iPadu mini, no tie s najväčšou pravdepodobnosťou nebudú predstavené počas septembrovej mediálnej udalosti. Rovnako sa očakávajú nové modely počítačov Mac, ale aj im Apple pravdepodobne venuje osobitné mediálne podujatia, aby 10. septembra upriamil pozornosť iba na predstavovanie nových iPhonov. Tie by sa mali dostať na pulty predajní veľmi skoro po samotnom predstavovaní. Najodvážnejšie (neoverené) predpovede analytikov hovoria o začiatku predaja v deň predstavovania (na území USA), v ostatných regiónoch vrátane Slovenska by sa nový iPhone mohol začať predávať približne po 7 – 14 dňoch od predstavenia.

Tagged with →  
Share →