Chceš byť súčasťou blogu MacWeb.sk?

Napíš akýkoľvek článok (novinku, bleskovku, návod, review, recenziu) a pošli ho na info@macweb.sk!

Geekbench - iOS Devices Benchmarks Scores

Výsledky Geekbench testov všetkých iOS zariadení (zdroj: Geekbench.com)

V priebehu dnešného dňa sa na stránke Geekbench.com objavil zoznam všetkých iOS zariadení, spolu výsledkami ich výkonnostných testov. Mnohí sa pozastavovali nad „priepastným“ rozdielom v dosiahnutom skóre medzi poslednou generáciou iPhonu (1572 bodov) a iPodu touch (619 bodov). Ak sa však na dosiahnuté výsledky pozrieme bližšie a pouvažujeme o dôvodoch tohto rozdielu, prídeme na niekoľko logických a jednoduchých vysvetlení.

iPhones vs. iPod touches Benchmarks

V prvom rade je potrebné spomenúť, že iPod touch 5G poháňa 2-jadrový procesor A5 (800 MHz) a jeho operačná pamäť je na úrovni 512 MB. Rovnakými parametrami disponuje iPhone 4S, ktorý v spomínaných Geekbench testoch dosiahol 654 bodov. Môžme teda povedať, že PIATA generácia iPod touch je výkonnostne porovnateľná s PIATOU generáciou iPhonu. Ak si spomínanú úvahu premietneme do grafickej podoby zistíme, že Apple zvyšuje výkon oboch zariadení takmer rovnako. K tomuto postupu ho vedú premyslené marketingové plány, prostredníctvom ktorých si udržiava úžasnú úroveň ziskovosti pri vydaní každej novej iterácie svojho zariadenia.

Preto tí, ktorí čakajú na podstatné výkonnejší iPod touch, sa môžu tešiť na jeho ŠIESTU generáciu, kedy jeho výkon vyznamne ovplyvní nedávno predstavený 2-jadrový procesor A6 (1300 MHz), ktorý poháňa ŠIESTU generáciu iPhonu.

Tagged with →  
Share →