Chceš byť súčasťou blogu MacWeb.sk?

Napíš akýkoľvek článok (novinku, bleskovku, návod, review, recenziu) a pošli ho na info@macweb.sk!

Nedávno vydaná nová zostava tretej Developer Preview verzie pripravovaného operačného systému OS X 10.8 Mountain Lion priniesla okrem opravy niektorých chýb aj zbrusu novú funkciu – automatické sťahovanie aplikácií na všetkých Macoch s rovnakým účtom Apple ID.

Mountain Lion Developer Preview 4

Novinka v Mountain Lion DP 3 – automatické sťahovanie Mac aplikácií

Automatické sťahovanie majú v súčasnosti možnosť využívať majitelia iOS zariadení. Ak je povolené, tak pri kúpe iOS aplikácie na jednom zariadení, sa automaticky stiahne aj do ostatných zariadení s rovnakým účtom Apple ID. Presne to isté by malo fungovať aj v prípade Mac App Storu na počítačoch Mac. Mnoho používateľov, ktorí používajú viacero Macov, chcú mať svoje Mac aplikácie na všetkých svojich zariadeniach. Vďaka automatickému sťahovaniu v OS X 10.8, by teda mohli pri inštalácii aplikácií ušetriť nejaký čas, keďže nebudú musieť realizovať inštaláciou na každom počítači zvlášť.

Podľa skúseností viacerých používateľov, je síce funkcia Automatického sťahovania v novej zostave DP trojky prístupná, no po jej aktivácii sa nedeje nič. Po zakúpení aplikácie na inom Mac počítači sa v Mac App Store ďalšieho, s rovnakým Apple ID síce ukáže ikonka, naznačujúca sťahovanie danej aplikácie, nič sa však nedeje a aplikácia dostupná nie je. Novú funkciu si teda vývojári v novej Developer preview verzii nevyskúšajú, ide však o neklamný znak, že táto novinka sa nakoniec objaví vo finálnej verzii systému, ktorý by mal byť predstavený 11. júna na konferencii WWDC 2012.

Share →