Chceš byť súčasťou blogu MacWeb.sk?

Napíš akýkoľvek článok (novinku, bleskovku, návod, review, recenziu) a pošli ho na info@macweb.sk!

Minulý týždeň sme vás informovali o mediálnej konferencií, na ktorej by Apple chcel diskutovať na tému vzdelávania a elektronického publikovania. Dnes sa na internete objavili neoverené informácie z prostredia Apple o tom, že na pripravovanej konferencii chce spoločnosť Apple predstaviť „nástroj“ alebo aplikáciu, pomocou ktorej by malo byť tvorba a publikovanie elektronických kníh omnoho jednoduchšie.

Apple Education Event

Tvorba elektronických kníh by s týmto „nástrojom“ mala byť jednoduchá, ako je vraj jednoduché vytvoriť skladbu v aplikácii GarageBand. Ďalšou novinkou by malo byť predstavenie elektronického štandardu ePub 3 na tabletoch iPad a domácich počítačoch Mac. V súčasnej dobe Apple pracuje iba zo štandardom ePub 2, ktorý vďaka svojim vlastným príponám súborov limituje použitie eKníh mimo aplikácie iBooks.

Za predpokladu, že tieto informácie budú pravdivé, firma Apple vyrieši v súčasnej dobe do oči bijúci problém, v oblasti publikácie elektronického obsahu. Elektronické publikovanie je v súčasnosti aj napriek prísľubu firiem Adobe a Quark vytvoriť  jedno-tlačidlový spôsob publikovania príliš zložité a pre mnohých frustrujúce.

Apple o konferencii informoval v priebehu minulého týždňa jednoduchým titulkom „Join us for an education announcement in the Big Apple“. Na základe tejto informácie, je možné predpovedať, že Apple naozaj predstaví svoj dlho očakávaný publikačný nástroj, pomocou ktorého by malo byť pre vydavateľov omnoho jednoduchšie a lacnejšie vytvoriť učebné texty, ktoré by mohli byť v budúcnosti jednoducho upravované a aktualizované. Učebnice by sa tak jednoduchým spôsobom mohli dostať na iPad.

Konferencia sa bude konať vo štvrtok 19. januára 2012 v New Yorku a hlavnou postavou na tejto akcii by mal byť viceprezident firmy Apple, Eddy Cue.

Share →