Chceš byť súčasťou blogu MacWeb.sk?

Napíš akýkoľvek článok (novinku, bleskovku, návod, review, recenziu) a pošli ho na info@macweb.sk!

Počas júnovej konferencie WWDC predstavil Apple okrem iného niekoľko noviniek pre iOS a Mac zariadenia. V tejto súvislosti sa na stránke iCloud.com objavili nové web aplikácie Pripomienky, Poznámky a tiež aktualizovaná verzia webmail klienta a služby Find My iPhone. Všetky spomínané aplikácie však boli dostupné iba pre registrovaných vývojárov, ktorí ich niekoľko mesiacov testovali. Od dnešného dňa sú už dostupné aj pre bežných používateľov a my sa na ne poďme pozrieť bližšie.

iCloud.com Homescreen

Po úspešnom zadaní svojich prihlasovacích údajov, sa používateľovi na úvodnej stránke iCloud.com zobrazia okrem tradičných aplikácií, dve zbrusu nové aplikácie – Poznámky a Pripomienky. Jemne pozmenená bola aj ikonka aplikácie Find My iPhone.

iCloud - Mail

Prvá zmena sa týka aplikácie Mail, v ktorej okrem drobných zmien v rozhraní, pribudla sekcia (priečinok) VIP, ktorý už poznajú používatelia systému Mountain Lion a objaví sa aj v aktualizovanej verzii iOS 6. Ako už vyplýva z jeho názvu, tento priečinok slúži na ukladanie správ s najvyšším stupňom dôležitosti.

iCloud - Find My iPhone

Find My iPhone sa podobne ako v predchádzajúcom prípade dočkala drobných dizajnových zmien v používateľskom rozhraní, no dôležitou novinkou je tzv. Lost Mode. Táto nová funkcia používateľovi umožní okrem zablokovania svojho strateného iZariadenia, zobraziť na jeho displeji telefónne číslo, na ktoré by sa mal poctivý nálezca ozvať. V tomto móde je navyše aktívne sledovanie pohybu, takže používateľ bude prostredníctvom emailu informovaný o každej zmene polohy jeho iOS zariadenia.

iCloud - Notes

Používateľské rozhranie nových aplikácií Pripomienky a Poznámky je veľmi intuitívne a jednoduché a svojim vzhľadom takmer totožne s iOS aplikáciami na iPade. Prostredníctvom jemne pozmenenej web aplikácie iWork bude mať používateľ jednoduchý prístup k svojim Page, Numbers a Keynote dokumentom, ktoré si vytvoril a uložil na svojom iOS alebo Mac zariadení.

iCloud - Reminders

Tagged with →  
Share →