Chceš byť súčasťou blogu MacWeb.sk?

Napíš akýkoľvek článok (novinku, bleskovku, návod, review, recenziu) a pošli ho na info@macweb.sk!

Mnohokrát zdĺhavý a nudný proces prihlasovania sa do niektorej z iOS aplikácií prostredníctvom virtuálnej klávesnice, by sa vďaka novej softvérovej platforme od firmy Nuance mohol čoskoro stať minulosťou. Tá údajne prinesie vývojárom okrem iného aj možnosť autentifikácie používateľa iba za pomoci sfarbenia jeho hlasu.

Spoločnosť zaoberajúca sa technológiou rozpoznávania ľudského hlasu, ktorá okrem iných stojí aj za sériou aplikácií Dragon Naturaly Speaking (v slovenskom App Store ide o aplikácie Dragon Dictation a Dragon Search) v pondelok predstavila zbrusu novú službu s názvom Nina. Pôjde o virtuálnu hlasovú asistentku pre rôzne zákaznícke mobilné aplikácie (rezervácia leteniek, platba poistného, bankové prevody a pod.), pri ktorých je nutná autentifikácia používateľa. Firmy budú môcť jednoducho do svojich existujúcich iOS či Android aplikácií pridať schopnosť hlasového overovania identity používateľa.

Nina tak narozdiel od služby Siri, ktorá je výsadou iba majiteľov novších iZariadení so systémom iOS 5 a spolupracuje len s niekoľkými aplikáciami, prinesie širokú škálu využitia. Vývojári budú mať voľne k dispozícii jej SDK (software development kit). Navyše ako prvá bude v sebe spájať technológiu rozpoznávania hlasu a biometrickú identifikáciu používateľa. V praxi ide o kombináciu technológie Text-to-Speech (TTS) a Natural Language Understanding (NLU), čoho výsledkom je služba, ktorá okrem toho, že rozumie požiadavkám používateľa, navyše identifikuje jeho hlas.

Nuance oznámil, že Nina je momentálne dostupná pre vývojárov z USA, Veľkej Británie a Austrálie (angličtina). Postupne by mali pribudnúť aj ostatné jazykové mutácie. iOS a Android vývojári, ktorých tento krátky príspevok zaujal, a chcú sa dozvedieť viac, môžu navštíviť túto webovú stránku.

Tagged with →  
Share →