Chceš byť súčasťou blogu MacWeb.sk?

Napíš akýkoľvek článok (novinku, bleskovku, návod, review, recenziu) a pošli ho na info@macweb.sk!

Pre spoločnosť Google sa minulý týždeň skončil vydaním finálnej verzie prehliadača Chrome 14, ktorá konečne prináša plnú podporu pre Mac OS X Lion, vrátané animácií, full-screen režimu a neviditeľných posuvníkov. Táto verzia tiež opravuje chyby a problémy s padaním adries z predchádzajúcej verzie.

Chrome 14 prináša aj nový prístup natívneho klienta a nový spôsob integrácie natívneho kódu do webových aplikácií. To umožňuje spustiť aplikácie písané v programovacom jazyku C alebo C++, ktoré majú prístup ku hardweru vášho počítača. Bez zásahu do ostatných častí OS umožňuje spúšťanie hier a iných náročných webových aplikácií v plnej rýchlosti cez web, bez zvýšenia bezpečnostného rizika.

Nová verzia je dostupná naraz pre operačné systémy Mac OS, Linux a Windows a nová technológia natívneho klienta pracuje zatiaľ iba s aplikáciami zakúpenými prostredníctvom Chrome Web Store, no predpokladá sa expanzia aj pre ďalšie možnosti.

Aktualizáciu môžte previesť pomocou „About  Google Chrome“ v menu aplikácie. Pre viac informácií si pozrite tiež oficiálnu správu o vydaní novej verzie.

——

VMWare Fusion 4

Spoločnosť VMWare minulý týždeň vydala verziu 4 programu Fusion, ktorý umožňuje Mac používateľom spustiť Windows, Linux alebo Mac OS X Lion spolu natívne s operačným systémom Mac OS X. VMWare uvádza, že nová verzia je optimalizovaná pre OS X Lion, a že ponúka viac ako 90 nových vlastností. Najväčšou novinkou je možnosť virtualizovať Mac OS X Lion.

V oficiálnej správe sa uvádza, že užívatelia používajúci predchádzajúcu verziu môžu očakávať nasledovné novinky:

Celkovo s viac ako 90 novými vlastnosťami, optimalizáciou pre viac-jadrové Mac počítače a OS X Lion, sú kľúčovými vlastnosťami VMWare Fusion 4 tieto:

  • Vytvorený pre OS X Lion – VMWare Fusion 4 je navrhnutý pre OS X Lion. Aktualizované užívateľské prostredie pracuje s vašimi Windows aplikáciami rýchlejšie a ľahšie. Spúšťajte vaše Windows aplikácie v LaunchPade, presúvajte sa z Windowsu do Macu jednoduchým pretiahnutím v aplikácii Mission Control a používajte krásne ikony vo vysokom rozlíšení. VMWare Fusion 4 je kompatibilný aj s operačným systémom Mac OS X Snow Leopard.
  • Vyšíí výkon a rýchlejšia grafika – s optimalizovaným 64-bitovým enginom a viac-jadrovým výkonom je rýchlejší ako kedykoľvek predtým, v VMWare Fusion 4 môžete spúšťať Windows aplikácie spolu s Mac aplikáciami naraz vedľa seba v plnej rýchlosti bez obmedzenia. S viac ako 2.5 násobnou rýchlosťou 3D grafiky a podpory Open GL 2.1 a DirectX 9.0c dokáže Fusion 4 spúšťať veľmi náročné 3D aplikácie ako je AutoCAD 2011 bez najmenších problémov.
  • Ešte viac „Mac“ zážitkov – VMWare Fusion 4 dbá na to ako si užívate Windows aplikácie na vašom Macu. Od novej App Unity, až po prepracované užívateľské prostredie a kompatibilitu s aplikáciou Time Machine, je na Fusion 4 všetko upravené s cieľom poskytnúť užívateľom ešte viac Mac zážitkov pri spustení Windows aplikácie na Macu.
  • Podpora Lionu – Fusion 4 teraz podporuje spustenie OS X Lion vo virtuálnej podobe. Získajte viac zo svojich Mac počítačov spustením OS X Lion, OS X Lion Sever, OS X Snow Leopard a OS X Leopard Server ako virtuálnych OS. VMWare Fusion 4 je najlepší spôsob ako testovať a vyvíjať nové aplikácie určené pre Mac a iOS.

Do konca roka 2011 je VMWare Fusion 4 ponúkaný v zľave za $49.99, potom sa cena vráti na pôvodných $79.99.  Ak použijete kupón FUSION20, môžte aktualizovať iba za $39.99. Ak ste kúpili Fusion 3 po 20.7.2011, máte možnosť bezplatnej aktualizácie na verziu 4.

Hlavný konkurent VMWare Fusion, virtualizačný program Parallels Desktop 7, ktorý bol vydaný pred pár týždňami má celý rad pokročilých funkcií a sprievodcov, ktoré sú omnoho jednoduchšie ako je to pri VMWare Fusion 4.

Vydanie VMWare Fusion 4 na trh je ako sa zdá uponáhľané, čo potvrdzujú skúsenosti užívateľov, ktorí majú problémy s náročnými inštrukciami inštalácie Mac OS X Lion, oproti jednoduchej pár tlačidlovej inštalácii v Parallels Desktop 7.

Zvlášť ak vás sprievodca počas inštalácie OS X Lion upozorňuje, že po inštalácií Mac OS X Lion sa inštalačný súbor vymaže a vy tak nemáte možnosť obnovy, oproti elegantnej možnosti použiť Recovery HD v aplikácii Parallels Desktop 7.

zdroj: www.mactrast.com, www.cultofmac.com

Tagged with →  
Share →