Chceš byť súčasťou blogu MacWeb.sk?

Napíš akýkoľvek článok (novinku, bleskovku, návod, review, recenziu) a pošli ho na info@macweb.sk!

Spoločnosť Pioneer Electronics vydala dva high-end prehrávače, ktoré sú vybavené funkciou AirPlay. iTunes alebo iOS aužívatelia tak budú môcť streamovať svoje skladby zo stolového počítača alebo ľubovoľného iZariadenia na veľkých reproduktoroch domácich kín. Na streamovanie hudby užívatelia môžu využiť aj aplikáciu Pandora, ktorá umožňuje stream zvuku na zariadenia značky Pioneer.

Pioneer N 50

Prehrávače N-30 (cca 500€) a N-50 (cca 700€) podporujú funkciu AirPlay a technológiu bezdrôtového prenosu zvuku DLNA. V poslednom období funkciu AirPlay začalo do svojich Hi-fi zariadení  a domácich kín integrovať viacero popredných výrobcov. V blízkej budúcnosti môžme v tomto smere očakávať ešte omnoho viac produktov.

„Opierajúc sa o bohaté skúsenosti v oblasti audia, chcela spoločnosť Pioneer ponúknuť prehrávače so sieťovou podporou, ktoré budú zvládať prehrávať širokú škálu hudobných formátov, vrátane formátov s vysokým rozlíšením, ktoré si dnešní milovníci hudby vyžadujú“, uviedol Chris Walker, riaditeľ divízie AV, marketingu a plánovania zariadení pre domácu zábavu v spoločnosti Pioneer Electronics (USA) Inc.. „Nové prehrávače, s podporou sieťových funkcií dokážu prehrávať hudbu vo vysokej kvalite s vynikajúcimi detailmi, takže by nemali chýbať v high-end zostáve žiadneho audiofila. Obidva modely sú vhodné ako doplnok k už existujúcim zostavám domácej zábavy, ktoré momentálne neposkytujú podporu sieťových funkcií“, uvádza ďalej pán Walker.

Každý z prehrávačov užívateľovi ponúka informačný  2,5″ LCD displej a integráciu s ďalšou aplikáciou, určenou na streamovanie hudby s názvom ControlApp. Model N-50 je vybavený špeciálnym podstavcom pre lepšie odrušenie hudobného signálu a tiež obsahuje pozlátené RCA konektory pre lepšiu kvalitu pripojenia. Tento model obsahuje ešte niekoľko menších vylepšení oproti modelu N-30.

Obidva prehrávače si momentálne môžte objednať prostredníctvom oficiálnych amerických stránok spoločnosti Pioneer. Dostupnosť na Slovensku je potrebné overiť osobným kontaktom s distribútorom značky Pioneer pre SR.

Tagged with →  
Share →