Chceš byť súčasťou blogu MacWeb.sk?

Napíš akýkoľvek článok (novinku, bleskovku, návod, review, recenziu) a pošli ho na info@macweb.sk!

Nový iPad je od svojho uvedenia na trh terčom nespočetných záťažových testov. Len pred pár dňami rôzne média riešili „problém“ s údajným prehrievaním zariadenia, testom neunikol ani výkon nového dvoj-jadrového procesora A5X a v týchto dňoch sa záujmu „teší“ Applom deklarovaná 10-hodinová výdrž, o ktorú sa v novom tablete stará úplne nová 42,5 wattová batéria (energiu pre iPad 2 dodávala batéria s výkonom 25 wattov). Apple musel túto rozmermi, váhou, aj výkonom väčšiu batériu do zariadenia zakomponovať hlavne kvôli novému Retina displeju, ktorý oproti svojim predchodcom ponúka štvor-násobne vyššiu hustotu zobrazovacích bodov, ale aj kvôli novému dvoj-jadrovému procesoru A5X, disponujúcemu štvor-jadrovým grafickým čipom.

V súvislosti s novou batériou sa na zahraničných fórach začali množiť pripomienky o dĺžke trvania nabíjacieho cyklu, ktorý podľa niektorých používateľov trvá až 7 hodín. Niektorí dokonca tvrdia, že nový iPad, pripojený na nabíjačku sa pri plnom zaťažení vybíja – nabíjačka vraj zariadenie nestíha dobíjať. Ďalšou chybičkou krásy je podľa mnohých fakt, že na iPade pripojenom na nabíjačku sa zobrazuje ikonka nabíjania aj vtedy, keď na batérii svieti ukazovateľ 100% – teda batéria je nabíjaná aj po dosiahnutí plnej kapacity.

Situáciu objasnil Michael Tchao, zo spoločnosti Apple a podľa jeho vyjadrenia nejde o žiadnu novinku. Rovnako sa vraj počas nabíjania správajú všetky ostatné iOS zariadenia. iZariadenia totiž ukáže 100-percentný stav batérie tesne pred tým, ako je skutočne plne nabitá. Nabíjanie teda pokračuje krátky čas ďalej, batéria sa naozaj fyzicky nabije na 100 %, následne sa o niečo vybije a opäť sa dobije na 100 %. Tento mini cyklus sa opakuje stále dookola dovtedy, kým je iZariadenie pripojené na nabíjačku. Cieľom tohto procesu je, aby zariadenie odpojené od nabíjačky používateľovi poskytlo optimálne nabitú batériu a dosiahla sa tak deklarovaná výdrž. Všetky obavy, ktoré sa týkajú životnosti batérií iZariadení pernamentne pripojených k nabíjačke sú úplne zbytočné, pretože v danom prípade je elektrický obvod navrhnutý tak, že dané iZariadenie je možné nechať na nabíjačke akokoľvek dlho.

Tagged with →  
Share →