Chceš byť súčasťou blogu MacWeb.sk?

Napíš akýkoľvek článok (novinku, bleskovku, návod, review, recenziu) a pošli ho na info@macweb.sk!

Len tri dni potom, čo firma Apple predstavila iBooks 2.0 s podporou pre učebnice, je odhadovaný počet stiahnutí na čísle 350 000.

 John Praznowski zo stránok All things D:

“Podľa prieskumu spoločnosti Global Equities Research, ktorá na sledovanie predaja v oblasti Apple iBooks  používa špeciálne vyvinutý systém, niet pochýb o tom, že v prvých troch dňoch dostupnosti bolo z online obchodu iBooks Store stiahnutých viac ako 350 000 učebníc – Textbooks. V rovnakom čase bolo stiahnutých 90 000 aplikácií iBooks Author, čo je bezplatný nástroj na tvorbu spomínaných učebníc.

iBooks 2.0

Aj keď je asi príliš skoro hovoriť o tom, či učebnice firmy Apple majú sľubnú budúcnosť, spomínané čísla sú viac ako nádejné. Prinajmenšom to poukazuje na skutočnosť, že je tu záujem o lepšie riešenia, týkajúce sa trhu s učebnicami. Bude zaujímavé sledovať, či sa spoločnosti Apple podarí v oblasti učebníc podobná „revolúcia“, akú spôsobil vydaním prehrávača iPod a zmenou spôsobu nakupovania skladieb pred pár rokmi v hudobnom priemysle.

Popri tom, ako si túto novinku osvoja jednotlivé školy, bude tiež veľmi zaujímavé sledovať, či sa aj ostatné firmy rozhodnú vyvinúť podobné riešenia, ktoré by mohli byť konkurencie schopné v danej oblasti. Bude napríklad tento krok spoločnosti Apple brať firma Amazon ako výzvu – keďže momentálne dominuje v oblasti elektronických kníh? Ak áno, jednou z ciest by mohla byť ponuka lacnejších a pre školy výhodnejších zariadení. Sektor vzdelávania sa k zmenám odhodláva len veľmi pomaly, no ak veci do rúk vezme spoločnosť Apple, zmeny môžu prísť skôr ako by sa dalo čakať.

Tagged with →  
Share →