Chceš byť súčasťou blogu MacWeb.sk?

Napíš akýkoľvek článok (novinku, bleskovku, návod, review, recenziu) a pošli ho na info@macweb.sk!

Všetci dúfame v uvedenie novej generácie Apple TV po tom, ako Apple začal postupne integrovať nový dvoj-jadrový A5 procesor do svojich iOS zariadení. Dnes sa objavil dôkaz o pripravovanej novej generácii Apple TV. V systéme súborov iOS 5 je odkaz na zariadenie označené ako Apple TV 3.1. Toto označenie by malo byť nástupcom doterajšej verzie Apple TV 2.1. Zvýšenie čísla z 2 na 3 znamená pravdepodobne úplne nové zariadenie, s novým dizajnom a parametrami.

Apple TV 3G

Dúfajme, že nová Apple TV dostane do výbavy podobný výkon ako iPhone 4S alebo iPad 2 – dual-core A5 procesor a možno zvýšenie operačnej pamäte RAM. Označenie Apple TV 3.1 sa objavilo v súbore, v ktorom Apple zvykne aktivovať nevydané zariadenia, ktoré sú iba v testovacej prevádzke. Dual-core Apple TV by pravdepodobne znamenala konečne plnú podporu prehrávania videa v HD 1080P rozlíšení, ktoré terajšia verzia s A4 procesorom nepodporuje. Po príchode novej generácie Apple TV by sme tiež radi videli v iTunes Store niečo, s plným HD 1080P rozlíšením.

Označenie novej Apple TV sa síce objavilo v systéme súborov iOS 5, no treba tiežo povedať, že už v minulosti sa takto objavili označenia zariadení, ktoré nikdy neboli vydané. Takým bol napríklad iPhone 3.2 a iPod Touch 4.2. Tieto zariadenia boli charakterizované ako interné vývojové zariadenia, no v tomto prípade pri zavádzaní procesora A5 do Apple zariadení, je označenie Apple TV 3.1 oveľa viac reálne.

zdroj: 9to5mac.com

Tagged with →  
Share →