Chceš byť súčasťou blogu MacWeb.sk?

Napíš akýkoľvek článok (novinku, bleskovku, návod, review, recenziu) a pošli ho na info@macweb.sk!

Registrovaní vývojári získali prvú betaverziu iOS 6.1 začiatkom tohto mesiaca. Po niekoľkých dňoch testovania sa dozvedáme, že Apple do novej verzie zatiaľ neimplementoval žiadne prevratné funkcie a skôr sa zameral na niekoľko drobných vylepšení.

Jednou z noviniek je vylepšená funkcia hlasovej asistentky Siri, pomocou ktorej si používateľ bude môcť kúpiť vstupenky do kina alebo do divadla. Siri tiež dokáže na základe aktuálnej polohy používateľovi doporučiť niektoré z kín v okolí a následne zrealizuje nákup vstupeniek, prostredníctvom aplikácie Fandango.

Ďalšou novinkou je funkčné tlačidlo „Nahlásiť problém“ v aplikácii Mapy – používatelia tak budú môcť nahlasovať nepresnosti a chyby, na ktoré narazia pri testovaní nových máp od firmy Apple. V iOS 6.0.1 je toto tlačidlo v aplikácii Mapy viditeľné, no zatiaľ neaktívne. Kozmetickou úpravou prešla aj obrazovka pri zamknutom zariadení. Ak používateľ na svojom iZariadení počúva hudbu, ovládacie prvky na zamknutej obrazovke sú rozmiestnené o niečo ďalej od seba, čo by malo priniesť pohodlnejšie ovládanie. Posuvník pre hlasitosť má pozmenený tieň.

Tagged with →  
Share →