Chceš byť súčasťou blogu MacWeb.sk?

Napíš akýkoľvek článok (novinku, bleskovku, návod, review, recenziu) a pošli ho na info@macweb.sk!

Čínsky denník ChinaBusinessNews hovorí o zmene dodávateľa batérií pre iPady a MacBooky. Apple vraj ukončil spoluprácu s dcérskou spoločnosťou Samsungu a v tejto súvislosti oslovil spoločnosti Amperex Technology Limited a Tianjin Lishen Battery. Neoverenú informáciu, ktorá sa koncom uplynulého týždňa rozšírila naprieč niekoľkými technologickými webmi, je však zatiaľ potrebné brať s rezervou a počkať si na oficiálne vyjadrenie zo strany Applu alebo Samsungu.

Aj keď sa v súvislosti s práve prebiehajúcimi súdnymi spormi môže zdať, že vzťahy medzi oboma technologickými titánmi sú napäté, vedenie Applu počas nedávneho konferenčného telefonátu s akcionármi uviedlo, že odberateľské vzťahy so všetkými významnými obchodnými partnermi sú pevné a zdravé. Apple vraj v najbližšej budúcnosti v tejto oblasti neplánuje žiadnu signifikantnú zmenu.

iPad Battery

Inak povedané, niektoré zahraničné média celkom bezdôvodne spájajú oblasť patentových sporov, s dodávateľsko-odberateľskými vzťahmi. Tie však mnohokrát nemajú nič spoločné. Obaja konkurenti síce na súde bojujú o ten ktorý patent či prevzatú funkciu, no tieto kauzy by nemali byť spájané s obchodnými a dodávateľskými dohodami. Apple aj Samsung sú verejne obchodovateľné spoločnosti, ktoré sa jednoducho za každú cenu snažia maximalizovať svoj zisk. A je úplne jedno, či svoj cieľ dosiahnu v súdnej sieni alebo zmenia dodávateľa, v súvislosti so znižovaním výrobných nákladov.

Apple bude spolupracovať s firmou Samsung iba dovtedy, kým je to pre neho finančne výhodné. Akonáhle sa objaví niekto, kto daný komponent vyrobí a dodá za menej, otázka zmeny dodávateľa bude aktuálna a relevantná.

Tagged with →  
Share →