Chceš byť súčasťou blogu MacWeb.sk?

Napíš akýkoľvek článok (novinku, bleskovku, návod, review, recenziu) a pošli ho na info@macweb.sk!

Samsung v súčasnosti dodáva procesory do všetkých iOS zariadení s logom odhryznutého jabĺčka (iPhone, iPad a iPod touch). Denník The Wall Street Journal dnes prišiel s informáciou od ľudí, ktorí sa vraj zúčastnili dodávateľsko-odberateľských rokovaní medzi oboma partnermi. Apple vraj najprv údajné zvyšovanie cien zo strany Samsungu neakceptoval, keďže nevedel nájsť iného dodávateľa, s 20 % zvýšením cien musel nakoniec súhlasiť.

A5 Chip Apple

„Samsung Electronics sa nedávno obrátil na firmu Apple v súvislosti so zvyšovaním cien mobilných procesorov“, uvádza sa v dnešnom článku na americkom portáli WSJ. „Apple najprv odmietol, no keďže nenašiel žiadnu náhradu, zvýšovanie cien nakoniec prijal.“

Apple nakupuje všetky mobilné procesory od kórejského gigantu Samsung. Podľa dostupných informácií, kým v minulom roku to bolo približne 130 miliónov kusov, v tomto roku ich kúpi vyše 200 miliónov.

Obaja obchodní partneri v súčasnej dobe riešia po celom svete niekoľko desiatok súdnych sporov a v súvislosti s nedávnou rekordnou pokutou 1,05 miliardy pre firmu Samsung, sa objavili informácie, že Apple sa snaží „oslobodiť“ od závislosti na dodávke čipov od Samsungu. Zdá sa, že Američanom sa nepodarilo nájsť adekvátnu náhradu a Samsung teraz tlačí na ceny súčiastok, na ktorých je Apple kriticky závislý.

Tagged with →  
Share →