Chceš byť súčasťou blogu MacWeb.sk?

Napíš akýkoľvek článok (novinku, bleskovku, návod, review, recenziu) a pošli ho na info@macweb.sk!

Sudkyňa Lucy Koh koncom uplynulého týždňa navrhla obom „rivalom“, sadnúť si spoločne za jeden rokovací stôl a pokúsiť sa o vzájomnú dohodu. Šéfovia oboch spoločností, teda Tim Cook za firmu Apple a Kwon Oh Hyun za kórejsky Samsung, si mali posledný krát spoločne pohovoriť o možnosti kompromisu ešte pred tým, ako v celej veci rozhodne už iba súdna porota. Koh sa týmto spôsobom snažila predísť potenciálnym stratám na oboch stranách, keď v prípade bude rozhodovať už iba súd a podľa jej slov, súdne rozhodnutie sa nemusí páčiť ani jednej strane.

 Apple iPhone vs. Samsung Galaxy S

Podľa Kevina Johnsona, advokáta, ktorý zastupuje Kórejcov, telefonický rozhovor medzi oboma CEOs síce prebehol, no podobne ako v minulosti, bez akéhokoľvek náznaku dohody či kompromisu. „Uvidíme sa zajtra.„, stručne uzavrel spomínaný právny zástupca.

Pre nezainteresovaných, okresný súd v San Jose na čele s predsedkyňou Lucy Koh, sa už niekoľko dní zaoberá prípadom porušovania patentov, patriacich firmám Apple a Samsung. Apple aj naďalej tvrdí, že Samsung „otrocky“ kopíruje dizajn a niektoré funkcie iPhonu a iPadu. Samsung kontruje údajným porušovaním jeho patentov, ktoré sa týkajú používania bezdrôtových technológií. Apple od Kórejcov požaduje finančné odškodné vo výške 2,5 miliardy amerických dolárov a zákaz predaja všetkých zariadení, ktoré porušujú spomínané patenty na území USA. Samsung žiada odškodné vo výške približne 400 miliónov $ a zavedenie licenčných poplatkov za používanie jeho patentovaných technológií. Patenty Samsungu sa však podľa právnikov Applu vzťahujú na základné štandardy, súvisiace s technológiou 3G a poplatky za ne, by mali byť omnoho nižšie.

Tagged with →  
Share →