Chceš byť súčasťou blogu MacWeb.sk?

Napíš akýkoľvek článok (novinku, bleskovku, návod, review, recenziu) a pošli ho na info@macweb.sk!

Nedávno sme vás informovali o pripravovanom stretnutí šéfov spoločností Apple a Samsung, ktorí by na návrh súdu mali diskutovať o možnostiach mimosúdneho vyrovnania alebo vzájomnej dohody. Najnovšie informácie hovoria o tom, že toto stretnutie by sa malo uskutočniť 21. a 22. mája tohto roku vždy so začiatkom o 9:30 ráno pacifického času.

Diskusia pod vedením sudcu by mala byť alternatívou k viac ako 50 vzájomným súdnym sporom, ktoré medzi sebou vedú technologickí giganti po celom svete už viac ako rok. Firmu Apple, ako najväčšieho odberateľa spoločnosti Samsung pri rozhovor bude zastupovať jej terajší šéf, Tim Cook. Jeho oponentom by mal byť rovnako najvyššie postavený človek vo firme Samsung – Choi Gee-Sung. Stretnutie sa bude konať v budove súdu v San Franciscu, no hlavné pojednávanie v prípade Apple vs. Samsung prebieha v San Jose.

Dozorujúcim sudcom bude Joseph C. Spero, ktorý nie je priamo angažovaný v žiadnom zo vzájomných súdnych sporov oboch spoločností. Rozhovory ako aj vzájomné vyhlásenia však budú dôverné a nemali by sa objaviť na verejnosti.

Tim Cook pri nedávnom telefonickom rozhovore s investormi povedal, že je viac naklonený dohode a nie možnosti „jadrovej vojny“, ktorú bol schopný v tejto súvislosti rozpútať jeho predchodca – Steve Jobs.

Tagged with →  
Share →