Chceš byť súčasťou blogu MacWeb.sk?

Napíš akýkoľvek článok (novinku, bleskovku, návod, review, recenziu) a pošli ho na info@macweb.sk!

Skvelá iOS aplikácia Snapseed, ktorá bola spoločnosťou Apple v uplynulom roku zvolená ako najlepšia iPad aplikácia sa pred pár hodinami dostala aj do Mac App Store. Odteraz ju teda budú môcť využívať aj používatelia Mac zariadení. Nemeckí vývojári, ktorí stoja za jej vývojom, sa rozhodli, že namiesto toho, aby vytvorili akýsi klon Photoshopu, vyberú sa úplne inou cestou. Po spustení tejto aplikácie totiž nebudete „hľadieť ako teľa na nové vráta“, pretože je jednoduchá a zároveň efektívna.

Snapseed for iOS

Jej hlavným cieľom je vytvárať jednoducho a rýchlo, moderne vyzerajúce zábery. Pridávaním rôznych filtrov, zmenou hĺbky farieb, výberom rôznych zaujímavých okrajov a iných nastavení v štýle iOS rozhrania sa vám to podarí za niekoľko minút. Aplikácia je jednoducho rovnako krásna ako užitočná. Je celkom jasné že trh s foto aplikáciami sa v dnešnej dobe dosť odkláňa od zložitých programov ako Aperature alebo Lightroom. Trendom je dnes vysoká kvalita výstupných fotografií a jednoduché použitie aplikácie.

Ak budete chcieť spustiť Snapseed na vašom Mac zariadení, budete potrebovať minimálne Mac OS X vo verzii 10.6.8 a 2GB operačnej pamäte RAM. Aplikácia tiež na niektorých grafických kartách umožňuje GPU akceleráciu, no presný zoznam kompatibilných kariet si radšej vopred overte. Snapseed pracuje so všetkými známymi formátmi súborov, vrátane TIFF a RAW formátov bez obmedzenia veľkosti súboru.

Veľmi jednoduchým spôsobom je tiež možné svoje „výtvory“ posielať na sociálne siete Flickr, Facebook alebo Twitter. Aplikáciu Snapseed si môžte zakúpiť v Mac App Store za 15,99€.

Tagged with →  
Share →