Chceš byť súčasťou blogu MacWeb.sk?

Napíš akýkoľvek článok (novinku, bleskovku, návod, review, recenziu) a pošli ho na info@macweb.sk!

Dnes ráno sme vás informovali o projekte dvojice iOS hackerov, ktorého cieľom je legálny port služby hlasového asistenta Siri na staršie iOS zariadenia. V priebehu dnešného dňa však Grant Paul (chpwn), známy iOS hacker a jailbreak vývojár na svojom blogu oznámil vydanie novej utility s názvom Spire – bezplatnej, legálnej možnosti portu hlasovej služby Siri na iPhone 4, iPhone 3GS a iPod Touch.

Spire je môj nový doplnok (vytvorený v spolupráci s Ryanom Petrichom), určený ku inštalácii služby Siri na doteraz nepodporovaných, no jailbreaknutých iZariadeniach. Doplnok Spire je celkom malý a  jednoduchý súbor na stiahnutie, no počas jeho inštalácie sa stiahne aj samotná aplikácia Siri (priamo zo serverov Apple). Spire je už dostupný v aplikácii Cydia – neváhajte si ho stiahnuť! Kompletná inštalácia hlasovej služby Siri zaberie približne 100 MB priestoru, takže odporúčam  pripojenie k Wi-Fi sieti.

SIRI on iPhone 4S

Aj keď určite ide o veľmi potešujúcu správu a veľký krok smerom k preneseniu služby Siri na staršie iZariadenia, stále sa nejedná o finálne a kompletné riešenie tohto problému. Využitie spomínanej utility si totiž vyžaduje prístup k iPhonu 4S, keďže Apple stále k použitiu tejto služby požaduje 4S autorizáciu.

Ak chcete predsa len Spire použiť bez prístupu k iPhonu 4S, musíte si vytvoriť Proxy server, alebo mať prístup k už fungujúcemu proxy serveru. Spomínaný hacker tiež píše o niekoľkých možnostiach:

Apple pre využitie služby Siri stále vyžaduje autorizáciu, takže je aj naďalej potrebná informácia z iPhonu 4S. Pre odoslanie tejto informácie vám Spire ponúka zadefinovanie adresy vášho proxy servera. Je dostupných niekoľko riešení, ako sa dostať k proxy serveru.

Potešujúci je tiež fakt, že služba Siri je momentálne legálne dostupná vďaka firme Apple, ktorá vydala aktualizáciu iOS 5.0.1, s nekódovaným systémom súborov.

Utilita Spire využíva k získaniu súborov, potrebných k spusteniu služby Siri novú legálnu metódu, ktorá je dostupná vďaka nezablokovanému súborovému systému v poslednej iOS aktualizácii. Tiež vám ponúka zadanie vlastného Proxy servera, potrebného k fungovaniu hlasového asistenta.

Môžme iba dúfať, že utility ako Spire sa budú postupom času vylepšovať. Možno Apple sprístupní službu Siri okrem iPhonu 4S aj na ostatné iZariadenia, alebo ľudia ako chpwn vyvinú spôsob ako sa vynúť aj spomínanej autorizácii.

Tagged with →  
Share →