Chceš byť súčasťou blogu MacWeb.sk?

Napíš akýkoľvek článok (novinku, bleskovku, návod, review, recenziu) a pošli ho na info@macweb.sk!

Podľa denníka PixarTimes, fotografiu znázorňujúcu vchod do hlavného nahrávacieho štúdia firmy Pixar zverejnil na sociálnej sieti Twitter jeden zo zamestnancov spoločnosti. Nový nápis „The Steve Jobs Building“ (Budova Steva Jobsa), je podľa sponínaného denníka vyjadrením úcty k niekdajšiemu šéfovi štúdia, ktoré má za sebou animované trháky ako Príbeh hračiek, Príšerky, s.r.o., Ratatouille, Hľadá sa Nemo či najnovšiu snímku Brave.

Pixar - The Steve Jobs Building

Na návrhu budovy sa podľa nedávnej biografickej knihy od Waltera Isaacsona podieľal samotný Jobs. Podľa slov vedenia firmy Pixar, Jobs nechcel iba štandardnú firemnú stavbu s veľkými sklenenými tabuľami a železnou konštrukciou, jeho jediným kritériom bolo postaviť budovu, ktorá bude vyzerať super aj o 100 rokov od jej postavenia.

Steve Jobs kúpil spoločnosť Pixar ešte v roku 1986 od vtedajšieho majiteľa Georga Lucasa za necelých 10 miliónov dolárov. Pôvodne 45-členný tím animátorov sa v nasledujúcich rokoch rozrástol na profesionálnu spoločnosť, ktorá niekoľko rokov dodávala animované filmy pre spoločnosť Disney. Tá ju aj v roku 2006 odkúpila za 7,4 miliardy dolárov. Steve Jobs týmto krokom získal 7 % akcií Disney a miesto v predstavenstve spoločnosti.

Tagged with →  
Share →