Chceš byť súčasťou blogu MacWeb.sk?

Napíš akýkoľvek článok (novinku, bleskovku, návod, review, recenziu) a pošli ho na info@macweb.sk!

Odhliadnuc od všetkých špekulácií, týkajúcich sa údajného plnohodnotného televízneho prijímača, ktorý vraj prinesie revolúciu do oblasti multimediálneho priemyslu, sa v denníku The Wall Street Journal objavila informácia, podľa ktorej kalifornský gigant v súčasnej dobe rokuje s poskytovateľmi káblových televízií o možnosti využiť Apple TV ako káblový set-top box. Ten by podľa Applu mohol okrem klasických funkcií, poskytnúť aj tzv. iCloud DVR funkciu (Digital Video Recorder) – divák by mal možnosť sledovať akúkoľvek reláciu, v akomkoľvek čase, napríklad aj niekoľko minút po jej začiatku.

Apple TV HDTV

Kalifornská spoločnosť navrhuje možnosť, sledovať relácie v akomkoľvek čase, prostredníctvom digital-video rekordéra, ktorý by ukladal televízne relácie na internete. Diváci by mohli sledovať reláciu aj niekoľko minút po tom ako začala. V súčasnej dobe ponúka niečo podobné spoločnosť Time Warner Cable Inc. pod názvom Start Over.

Apple navyše údajne pracuje aj na celkom novom vzhľade používateľského rozhrania set-top boxu, ktorý by mal pripomínať rozloženie ikon na iPade. V poslednom období sa čoraz viac ozývajú nespokojní používatelia, podľa ktorých je súčasný vzhľad UI mätúci, niektorí dokonca používajú výraz „neohrabaný“. V novom rozhraní by sa tiež mala objaviť integrácia so sociálnymi sieťami, prostredníctvom ktorých budú používatelia jednoducho zdieľať informácie o TV programoch. Hovorí sa aj o diaľkovom ovládaní, ktorého funkciu by na seba mohol zobrať napríklad údajný iPad mini.

WSJ uvádza, že firma Apple je v rokovaniach s „káblovkami“ iba na začiatku a v súčasnej dobe ich zástupcom iba vysvetľuje, čo všetko Apple TV dokáže. Aj keď celá správa sa týka služieb na americkom území, nedá mi nespomenúť, že niečo podobné už približne rok ponúka aj „obyčajný“ slovenský poskytovateľ internetu. Konkrétne ide o spoločnosť Antik Telecom, ktorá pôsobí prevažne v Košickom kraji. Antik okrem ultra-rýchleho internetu (rýchlosti nezriedka presahujú 5MB/s) poskytuje aj tzv. Tango TV, ktoré už dnes na báze internetového SAP stremu zvláda funkcie, o ktorých rokuje Apple v USA. Samozrejmosťou je plná ponuka televíznych programov či funkcie PIP, Mozaika a rozsiahly TV Archív. Osobne som Apple TV „donútil“ správať sa ako set-top box k spomínanej káblovej službe, pomocou jailbreak úpravy a multimediálneho rozhrania XBMC. Ponuka TV programov Antiku na Apple TV síce nabehla, no programy sekali a fungovanie služby bolo nestabilné.

Tagged with →  
Share →