Chceš byť súčasťou blogu MacWeb.sk?

Napíš akýkoľvek článok (novinku, bleskovku, návod, review, recenziu) a pošli ho na info@macweb.sk!

V súčasnosti existuje po celom svete niekoľko desiatok súdnych sporov, v ktorých si americký Apple a juhokórejský Samsung vzájomne vyčítajú porušovanie svojich patentov. Jedna z káuz však dnes bola ukončená na území Veľkej Británie. Najvyšší súd pre Anglicko a Wales, podľa zahraničných médií odmietol tvrdenie spoločnosti Apple, v ktorom sa hovorí o kopírovaní charakteristického vzhľadu zo strany Samsungu. Podľa vyjadrenia tamojšieho sudcu tablety Samsung Galaxy Tab 10.1, Galaxy Tab 7.7 a Galaxy Tab 8.9 neporušujú žiadny z patentov firmy Apple a ich tvar je dostatočné odlišný od tabletu iPad.

Galaxy Tab 10.1 vs. iPad

V krátkom čase ide už o druhé podobné vyjadrenie, zo strany súdu vo Veľkej Británii. Počas minulého týždňa vydal sudca Christopher Floyd podobné vyhlásenie, ktoré sa týkalo potenciálneho zákazu predaja zariadení HTC. Tie vraj rovnako ako v dnešnom prípade v žiadnom prípade neporušujú a nekopírujú žiadny z patentov firmy Apple.

Kórejský výrobca sa bráni a vysvetľuje zásadné dizajnové rozdiely všetkých troch svojich tabletov na stránke Pocket-lint. Podľa Applu Samsung kopíruje niekoľko ich základných dizajnových prvkov – jemne zaoblené rohy, úzky profil, či plochý povrch bez ornamentov. Najvyšší súd však tieto argumenty odmieta a poukazuje na 50 dizajnových prvkov technologických zariadení, ktoré boli predstavené ešte pred rokom 2004. Navyše súd je názoru, že mnohé z Apple patentov „nie sú vôbec originálne“.

Vo vyhlásení sa tiež uvádza, že existuje niekoľko zásadných rozdielov medzi tabletmi iPad a Galaxy Tab. Medzi hlavné rozdiely patrí odlišná predná strana zariadení, či hrúbka profilu. Najväčší rozdiel je podľa anglického súdu vidieť na zadnej strane oboch tabletov, kde v prípade kórejského tabletu jasne vidno dizajnérsky podpis spoločnosti Samsung.

Share →