Chceš byť súčasťou blogu MacWeb.sk?

Napíš akýkoľvek článok (novinku, bleskovku, návod, review, recenziu) a pošli ho na info@macweb.sk!

V holandskom meste Aalsmeer dnes za prítomnosti rodiny Jobsovcov predstavili super jachtu, ktorú si u známeho francúzskeho dizajnéra objednal Steve Jobs. Philippe Starck je pravdepodobme najznámejší dizajnér New Design štýlu. Jeho dizajn môžme nájsť od interierov až po masovo vyrábané predmety dennej spotreby ako zubné kefky a stoličky. Vyštudoval v Paríži na Ecole Nissim de Camondo, kde aj v roku 1968 založil svoju prvú dizajnérsku firmu (špecializovala sa na nafukovacie objekty). V roku 1969 sa stal umeleckým riaditeľom v tejto firme spolu s Pierrom Cardin. Od roku roku 1975 pracoval aj samostatne ako interiérový a produktový dizajnér. Starck začal na projekte lode pracovať po Jobsovej výletnej plavbe z Talianska do Turecka, ktorá bola údajne jeho najlepšou dovolenkou v živote. Jobs dizajn lode viackrát pozmenil a pre pretrvávajúce zdravotné problémy v roku 2009 projekt takmer zastavil.

Venus - Steve Jobs

O jej stavbu sa postarali stavitelia holandskej firmy Feadship a prvé fotografie a video zverejnil holandský blog One More Thing. Dĺžka lode je viac ako 80 metrov a trup je údajne vyrobený výlučne z hliníka. Na palube sa nachádza sedem 27-palcových iMacov, ktoré zabezpečujú fungovanie navigácie, kontroly a ostatných námorných systémov.

Venus - Steve Jobs

Krstu super jachty sa zúčastnila Jobsova manželka Laurene Powell Jobs a jej tri deti. Rodina Jobsovcov darovala každému, kto sa podieľal na stavbe lode iPod shuffle s vygravírovaným poďakovaním. Philippovi Starckovi sa podarilo nafúknuť mediálnu bublinu v priebehu apríla tohto roka. V jednom z interview totiž uviedol, že v spolupráci s firmou Apple pracuje na „revolučnom“ produkte, pri slávnostnom krste túto informáciu uviedol na pravú mieru a potvrdil, že zo zosnulým Stevom Jobsom naozaj spolupracoval na projekte s názvom „Venus“.

Tagged with →  
Share →