Chceš byť súčasťou blogu MacWeb.sk?

Napíš akýkoľvek článok (novinku, bleskovku, návod, review, recenziu) a pošli ho na info@macweb.sk!

Pre nás Európanov pomerne neznáma čínska spoločnosť Xiaomi pred niekoľkými dňami v Pekingu predstavila svoj nový smartfón. Xiaomi Mi-Two svojimi parametrami okamžite ohúril odbornú verejnosť a s najväčšou pravdepodobnosťou sa stal najvýkonnejším múdrym telefónom súčasnosti. Okrem technických parametrov, za zmienku určite stojí aj cena tohto nového „titana“ medzi smarfónmi. Viac detailov sa dozviete v pokračovaní tohto článku.

Xiaomi Mi-Two

Firmu Xiaomi v súčasnej dobe poznajú iba čínski používatelia smartfónov. Táto firma je vo svete IT známa skôr vďaka svojim úpravam operačného systému Android, tzv. MIUI ROM. Tie zvyknú byť prepracovanejšie a zväčša pracujú svižnejšie, než verzie od ostatných výrobcov. Ako sme spomínali firma do svojej ponuky pridala už aj vlastný smartfón, ktorý je vybavený všetkým, čo je v súčasnosti v oblasti inteligentných telefónov dostupné. Ako prvý dostal nový 4-jadrový procesor Snapdragon S4 od spoločnosti Qualcomm, ktorý pracuje na frekvencii 1,5 GHz. Frekvencia je síce totožna s jeho predchodcom, no pri výrobe bola použitá technológia, ktorá znižuje spotrebu procesora o viac ako polovicu.

Xiaomi Mi-Two

O grafický výkon sa stará najnovší grafický čip Adreno 320. Ten sa podľa jeho výrobcu svojim výkonom vyrovná grafickej karte, ktorá je použitá v konzole Xbox 360. O hladky chod upraveného systém Android sa postará 2 GB operačnej pamäte. Telefón disponuje okrem 16 GB úložného priestoru aj podporou pre externé pamäťové karty. Xiaomi Mi-Two nemá problém ani s konektivitou. Smartfón podporuje normy HSPA+, Bluetooth 4.0, Wi-Fi a disponuje aj HDMI vďaka mini-USB konektoru.

Xiaomi Mi-Two

IPS displej s uhlopriečkou 4,3 palca, poskytne rozlíšenie 1280 x 720 a hustotu bodov 342 px na palec (iPhone 4 a 4S disponuje hustotou 326 ppi). Ide o novú generáciu dotykových displejov. Pri ich výrobe sa používa technológia dvoch vrstiev, vďaka čomu tento displej na dosiahnutie rovnakého jasu, potrebuje podstatne menej energie. Na zadnej strane je 8 MPx kamera s optikou so svetelnosťou f.2.0. Naštandardom je aj kapacita batérie 2000 mAh a podľa dostupných informácií neskôr bude dostupná aj verzia telefónu s 3000 mAh batériou.

Xiaomi Mi-Two

Mi-Two bude dodávaný s poslednou verziou OS Android 4.1 Jelly Bean s nadstavbou MIUI. A teraz sa podržte, pretože cena za tento (nebojím sa povedať) super-výkonný telefón je 1999 yuanov, čo je v prepočte zhruba 256 €. Novinka je zatiaľ určená iba pre zákazníkov na území Číny a na pulty tamojších predajní by sa mala dostať v priebehu októbra.

Xiaomi MI-Two

Procesor4-jadrový, 1,5 GHz, Qualcomm Snapdragon S4 Krait
Operačná pamäť2 048 MB
Úložný priestor16 GB, slot na pamäťové karty microSD do 32 GB
Displej4,3", 1280 x 720, 342 ppi, IPS
Kamery8 Mpix zadná, autofocus, nahrávanie HD, 2 Mpix predná
KonektivitaWi-Fi b/g/n, HSPA+, Bluetooth 4.0 s A2DP, MHL, HDMI cez micro USB 2.0, A-GPS
Použité materiálysklo, plast
Rozmery126 x 62 x 10,2 mm
Hmotnosť145 g
Batéria2 000 mAh (resp. 3 000 mAh)
Cenapribližne 256 €

Tagged with →  
Share →