Chceš byť súčasťou blogu MacWeb.sk?

Napíš akýkoľvek článok (novinku, bleskovku, návod, review, recenziu) a pošli ho na info@macweb.sk!

SIRI-dictation NotesHackeri sa pokúšajú o spustenie služby Siri na starších iZarideniach, odkedy bol tento hlasový asistent predstavený spoločne s novým modelom iPhonu 4S. Siri pritom na svoje fungovanie technicky nepotrebuje ani procesor A5 ani zvýšenú operačnú pamäť, takže limitovanie tejto technológie na iPhone 4S je iba marketingovým ťahom.

Nedávno sa na internete objavili videa, na ktorých je plne funkčná technológia Siri spustená na iPhone 4, takže vieme, že je to možné. Toto spustenie však vyžaduje špeciálne úpravy a nikto nevie, či táto možnosť bude niekedy dostupná aj pre verejnosť. Funkcia diktovania, ktorá je veľmi podobná oficiálnej technológii Siri je už však v súčasnej dobe dostupná aj pre staršie iZariadenia (iPhone 4, iPhone 3GS, iPod Touch 3G a 4G), prostredníctvom Cydia utility a ako budete mať možnosť vidieť, funguje bez problémov.

Vývojár Eric Day pridal do Cydia zoznamu svoj jailbreak inštalačný balík pod názvom SiriOus, ktorý má vo svojom popise uvedený text: „Siri dictation for your iOS 5 devices. No iPhone 4S keys/files required.“ Myslím, že tento text nevyžaduje preklad a môžte veriť, že táto utilita naozaj funguje, keďže bola testovaná na viacerých starších iZariadeniach.

Diktovanie funguje vynikajúco na iPhone 4, rozpoznávanie slov je dostatočne svižné. Technológia je zatiaľ obmedzená iba na diktovanie textu, no výsledok je rovnaký ako v oficiálnej Siri verzii od firmy Apple. Ako máte možnosť vidieť v priloženom videu, nad ikonou mikrofónu je zverejnený krátky reklamný text. K využitiu tejto jailbreak utility budete samozrejme potrebovať pripojenie na internet.

App SiriOus tiež funguje na štvrtej generácii iPodu Touch, no užívatelia iPhonu 3GS hlásia problém pri spustení.

Ak si túto funkciu chcete vyskúšať na vašom jailbreaknutom iZariadení, stačí do zoznamu Cydia Sources pridať riadok http://apt.ifOrce.com a následne vyhľadať balík „SiriOus“.

Je potrebné mať na pamäti, že doposiaľ bola táto utilita vyskúšaná iba na testovacích iZariadeniach, takže akúkoľvek zodpovednosť za prípadné problémy si na seba užívateľ berie sám, aj keď nie je dôvod neveriť vývojárom stojacím za týmto jailbreak programom.

Tagged with →  
Share →