Chceš byť súčasťou blogu MacWeb.sk?

Napíš akýkoľvek článok (novinku, bleskovku, návod, review, recenziu) a pošli ho na info@macweb.sk!

V priebehu týždňa sa spoločnosti Proview Technology podarilo od Applu vysúdiť 60 miliónov amerických dolárov. Apple tieto peniaze zaplatil za možnosť používať názov „IPAD“ na území Číny. Ako sa zdá, tento fakt naštartoval ďalšie dve čínskej spoločnosti. Američania tak čelia hneď dvom pomerne zásadným obvineniam. Prvé sa týka používania názvu Snow Leopard, v druhom sa zasa hovorí o nelegálnom využívaní technológie Siri.

Xuebao - Snow Leopard

S Proview Technology to vyšlo, teraz to skúša firma Xuebao – Snow Leopard 🙂

Povedzme si o týchto novovzniknutých kauzách niečo bližšie. Prvou čínskou spoločnosťou, ktorá na firmu Apple podala žalobu, je spoločnosť Jiangsu XUEBAO ( v preklade Snow Leopard) daily Company. Výrobca čistiacich prostriedkov vraj získal patent na slovné spojenie Snow Leopard ešte v roku 2000, teda o 9 rokov skôr, ako Apple predstavil svoj Mac OS X Snow Leopard. Teraz od Američanov za používanie tohto názvu na území Činy požaduje v prepočte 80 600 $.

Druhá žaloba sa týka technológie hlasovej asistentky Siri. Podľa webovej stránky NASDAQ ju podala čínska spoločnosť Zhi Zhen Internet Technology, podľa ktorej technológia Siri koliduje s jej patentom automatického hlasového systému Xiao i Robot z roku 2004. Podľa jej hovorcu, bol firme Apple v tejto súvislosti poslaný dopis, tá sa vraj k danej téme nevyjadrila.

Tagged with →  
Share →