Chceš byť súčasťou blogu MacWeb.sk?

Napíš akýkoľvek článok (novinku, bleskovku, návod, review, recenziu) a pošli ho na info@macweb.sk!

Vývojári včera získali prvú beta verziu iOS 5.1, ktorá je zameraná na optimalizáciu iOS 5 a riešiť má aj problémy s výdržou batérie. Spolu s touto aktualizáciou začala spoločnosť Apple rozposielať aj testovaciu verziu programu Xcode 4.3.

Dnes sa na internete začali šíriť informácie o tom, že v zdrojovom kóde nového operačného systému vývojári objavili zaujímavé kódové označenie, ktoré naznačuje budúcu existenciu iPadu 3 a iPhonu 5.

Boli objavené dva nové produktové ID označenia „iPhone 5,1“ a „iPad 3,3“, obe označenia reprezentujú výrazné hardvérové aktualizácie oproti existujúcemu iPhone a iPad hardvéru (v súčasnosti má iPhone 4S označenie 4,2 a iPad reprezentujú označenia 2,1 2,2 alebo 2,3). Označenie iPadu 3 sa už objavilo v predošlej verzii iOS 5.0 (3,1 a 3,2), no 3,3 sa objavilo až vo včera vydanej aktualizácií.

Očakáva sa, že obe zariadenia by mohli byť poháňané novým Apple procesorom A6. Nový hardvér by sa mal najprv objaviť v iPade 3, ktorý by mal byť predstavený už začiatkom nasledujúceho roka (možno aj s Retina displejom).

Na internet kolujú rôzne neoverené informácie o iPhone 5, ktorý by mal mať prepracovaný užší dizajn, pravdepodobne hliníkové telo a možno aj 4-palcovú LCD obrazovku. Niektoré fámy tvrdia, že nový iPhone by mal byť vydaný v lete 2012, iné zasa uvádzajú jesenný termín vydania.

Tagged with →  
Share →