Chceš byť súčasťou blogu MacWeb.sk?

Napíš akýkoľvek článok (novinku, bleskovku, návod, review, recenziu) a pošli ho na info@macweb.sk!

Registrovaní vývojári, ktorí získali prvú betaverziu aktualizácie OS X 10.8.3 (build 12D32) sa podľa Applu majú pri testovaní sústrediť najmä na AirPlay, AirPort, Game Center a grafické ovládače. Práve informácie o grafických ovládačoch naznačujú, že Apple sa chystá použiť grafické karty od spoločnosti AMD, ktoré by mohli byť súčasťou nových modelov počítačov Mac Pro.

OS X 10.8.3 AMD Radeon Tahiti

OS X 10.8.3 beta 1 ponúka podporu v podobe grafických ovládačov pre grafické karty zo série AMD Radeon 7900 s kódovým označením „Tahiti“. Konkrétne sa jedná o Radeon HD 7970 a 7950. Grafické čipy sú vyrábaná 28-nanometrovou technológiou, disponujú 3 GB grafickej pamäte GDDR5 a spoločnosť AMD tu po prvý krát použila tzv. „Graphic Core Next“ architektúru. Super výkonné počítače Mac Pro boli naposledy aktualizované v júni tohto roka. Apple však neponúkol žiadny zázrak – pôvodný dizajn a iba „nový“ typ procesora Intel Xeon E5645, ktorý je na trhu už dva roky.

Tim Cook sa v tejto súvislosti vyjadril po tom, ako sa začali ozývať hlasy frustrovaných používateľov. CEO Apple jednému z nich napísal, že Apple v žiadnom prípade tieto super-výkonne pracovné stanice nezanedbáva a používatelia sa môžu tešiť na rok 2013, kedy by mala byť predstavená kompletne prepracovaná verzia.

Tagged with →  
Share →