Chceš byť súčasťou blogu MacWeb.sk?

Napíš akýkoľvek článok (novinku, bleskovku, návod, review, recenziu) a pošli ho na info@macweb.sk!

Do štrajku sa podľa agentúry Reuters zapojilo približne 4000 zamestnancov pracujúcich na novej generácii iPhonu, ktorí protestovali proti podľa nich neadekvátnym kvalitatívnym požiadavkám zo strany vedenia spoločnosti. Foxconn výrazne sprísnil kritériá na kvalitu výrobkov a svojich zamestnancov údajne dostatočne nevyškolil. Podľa požiadaviek firmy Apple, musí byť každá súčiastka vyrobená s maximálnou odchýlkou 0,02 mm.

 Foxconn workers

Po zahájení predaja nového iPhonu 5 sa na internete začali objavovať sťažnosti od nespokojných majiteľov, ktorí sa sťažovali na kvalitu spracovania svojich nových smartfónov. Niektorí dokonca našli na svojich čerstvo rozbalených iPhonoch škrabance. Apple sa v tejto súvislosti vyjadril v zmysle, že nejde o nič výnimočné, keďže zadná strana telefónu je vyrobená z hliníka a škrabance sa skôr či neskôr aj tak objavia. Problém sa rieši aj na oficiálnom diskusnom fóre firmy Apple.

V súvislosti s demonštráciou sa v piatok v čínskych médiach objavili informácie o pozastavení výroby. Reakcia vedenia firmy Foxconn na seba nenechala dlho čakať. Vedenie spoločnosti samozrejme akýkoľvek štrajk poprelo a odmieta aj údajné pozastavenie výroby. Podľa oficiálneho vyjadrenia vraj začiatkom týždňa došlo ku sporom medzi rádovými pracovníkmi a zamestnancami z oddelenia kontroly kvality, tie však boli veľmi rýchlo zažehnané. O narušení výroby iPhonu 5 teda nemôže byť reč a všetko beží podľa plánu.

V krátkom čase ide už o druhý problém, ktorý prerástol k masovým nepokojom – len pred niekoľkými dňami sa v jednej z fabrík Foxconn odohrala hromadná bitka, do ktorej sa vraj zapojilo až 2000 ľudí a 40 ľudí skončilo v nemocnici.

Tagged with →  
Share →