Chceš byť súčasťou blogu MacWeb.sk?

Napíš akýkoľvek článok (novinku, bleskovku, návod, review, recenziu) a pošli ho na info@macweb.sk!

Nový menší Lightning konektor, ktorý by sa mal postupom času objaviť vo všetkých iOS zariadeniach, bol oficiálne predstavený počas septembrovej mediálnej prezentácie. Apple ho integroval do všetkých nových produktov, ktoré počas prezentácie predstavil (vrátane iPodu nano). Je preto logické, že pre majiteľov staršieho príslušenstva (docky, nabíjačky, stojany a pod.), ktoré disponuje pôvodným 30-pinovým konektorom bude potrebná redukcia, pomocou ktorej svoj nový iPhone 5, iPod touch či iPod nano k tomuto staršiemu zariadeniu pripoja.

30-pin to Lightning Adapter

Apple samozrejme myslel aj na týchto ľudí a len niekoľko hodín po predstavení noviniek, do online obchodu Apple Store pridal adaptéry Lightning → 30-pinový konektor. Dostupné sú dve verzie adaptéra – prvá bez kábla, pre priame pripojenie v cene približne 30 € a druhá s 20 cm káblom v cene okolo 40 € (po prepočte z CZK).

Micro-USB to Lightning Adapter

Okrem adaptéra pre majiteľov staršieho príslušenstva, sa v britskom Apple Store objavil adaptér Lightning → Micro-USB. Údajne sa jedná o nariadenie európskych úradov, ktoré si vyžadujú ku každému novému (neštandardnému) konektoru existenciu adaptéra, pomocou ktorého sa bude dať používať typizovaný Micro-USB konektor. Adaptér sa vo Veľkej Británii predáva za 15 £ (približne 19 €).

Zahraničné webstránky prišli v tejto súvislosti s informáciou, podľa ktorej by mal Apple už čoskoro sprístupniť aj adaptéry Lightning → HDMI a Lightning → VGA.

Share →