Chceš byť súčasťou blogu MacWeb.sk?

Napíš akýkoľvek článok (novinku, bleskovku, návod, review, recenziu) a pošli ho na info@macweb.sk!

Spolu s iOS 6 priniesol Apple pred niekoľkými dňami aj novú aplikáciu Mapy, ktorá v šiestej generácii systému nahradila tradičnú Google verziu. Aj keď prvotné fotografie a Applom prezentované informácie hovorili o kvalitnejšom spracovaní máp a lepšej úrovni trojrozmerného zobrazenia, realita po uvedení nového systému je iná. Používatelia sa sťažujú na nedostatočnú úroveň spracovania, nepresné údaje a nízku kvalitu satelitných snímkov.

iOS 6 Maps

V súvislosti s intenzívnou kritikou na adresu nových iOS máp poskytla firma Apple pre stránku AllThingsD oficiálne vyhlásenie:

Zákazníci po celom svete aktualizujú na systém iOS 6, ktorý prináša okrem 200 nových funkcii aj nové Apple Mapy, našu prvú službu týkajúcu sa máp. Sme nadšení, že môžme ponúknuť službu, ktorá obsahuje inovatívne funkcie ako Flyover, turn-by-turn navigáciu a integráciu so službou Siri. Uviedli sme na trh túto novú mapovú službu s vedomím, že ide o významnú iniciatívu a sme iba na začiatku. Mapy sú cloudovým riešením a čím viac ľudí ich bude používať, tým lepšie. Vážime si každú zákaznícku spätnú väzbu a tvrdo pracujeme na tom, aby boli používateľské skúsenosti čoraz lepšie.

Aj keď sa zdá, že Apple používateľom priniesol nie celkom dokonalé riešenie, ak sa potvrdia slová z jeho vyhlásenia, čoskoro by sme mali v aplikácii Mapy badať signifikantné zlepšenia. Navyše o celú záležitosť sa intenzívne zaujímajú média, čo určite prispeje k rýchlejším zmenám. Zaujímavé tiež bude sledovať, ako v tejto súvislosti zamieša karty firma Google, ktorej iOS aplikácia Mapy je už údajne v schvaľovacom procese pre zaradenie do App Store.

Tagged with →  
Share →